Nová řada integrovaných bezpečnostních zařízení Check Point 700

Check Point 700 Check Point uvádí na trh nová integrovaná bezpečnostní zařízení (UTM) řady Check Point 700, která jsou určena do malých a středních organizací. Jde o specializovaná zařízení, která v sobě kombinují různé bezpečnostní prvky jako firewall, VPN, prevenci narušení bezpečnosti (IPS), anti-virus, anti-spam, řízení aplikací, filtrování URL a možnost povolit monitorování bezpečnosti sítě. Nová řada přitom nabízí vyšší síťový výkon a propustnost firewallového provozu až 4 Gb/s a až 200 Mb/s při aktivování všech funkcí prevence hrozeb.



„Kyberzločinci využívají nejen stále důmyslnější prostředky pro krádeže dat, ale také stále častěji útočí na samotnou podstatu podnikání malých firem,“ říká Gabi Reish, viceprezident produktového managementu společnosti Check Point. „Zařízení řady Check Point 700 poskytují podnikové řešení, které odpovídá dynamice a proměnlivým potřebám malých podniků, navíc za cenu atraktivní pro omezené rozpočty malých firem.“

Check Point 700

Nová řada Check Point 700 zatím obsahuje modely 730 (100 Mb/s, od 499 dolarů) a 750 (200 Mb/s, od 799 dolarů). Oba modely lze vybavit 802.11ac Wi-Fi. Od léta pak bude možné rozšířit konektivitu o VDSL.


 
  

- PR -

Jak proměnit výrobní data v podklady pro správná rozhodnutí

V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili především na digitalizaci výrobních podniků, které zažívají velmi složité období. V posledních letech prošel český průmysl pandemií a energetickou krizí, k tomu stále trvá geopolitická nejistota a hrozba zásadního narušení dodavatelských řetězců a obchodních vztahů. Změnila tato zkušenost postoj výrobních firem k digitalizaci? Tuto otázku jsem položil hned na úvod rozhovoru s Robertem Fárkem, který stojí v čele firmy ITeuro a specializuje se na IT řešení pro výrobní firmy.