Aktuality -> Hardware - 13. 1. 2014

Multifunkční zařízení Canon i-SENSYS

Canon Europe představuje dvě nová černobílá multifunkční zařízení i SENSYS, modely MF6140dn a MF6180dw, určené pro malé firmy a pracovní skupiny. Nová zařízení jsou kompatibilní s řadou mobilních tiskových a skenovacích řešení, a to včetně nové aplikace Canon Mobile Scanning for Business i aktualizované aplikace Canon Mobile Printing. Uváděné modely nahrazují řadu i-SENSYS MF5900. i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw jsou nejvýkonnějšími multifunkčními zařízeními Canon i-SENSYS, přičemž si zachovávají kompaktní provedení. Obě novinky navíc přináší do kategorie tiskáren i-SENSYS vlastnosti, které usnadňují mobilní způsoby práce. Model i-SENSYS MF6180dw již ve standardní konfiguraci podporuje Wi-Fi konektivitu a je kompatibilní s tiskovým prostředím PostScript. Oba modely i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw podporují tisk rychlostí až 33 stran za minutu.



Kancelářím s velkými objemy tisku šetří zdroje jak automatický oboustranný tisk, tak i nízká obvyklá spotřeba energie – hodnota TEC je u uváděných tiskáren menší než 1,3 kWh týdně.

 

Vedle multifunkčních zařízení i-SENSYS MF6140dn a MF6180dw uvádí společnost Canon také novou aplikaci Canon Mobile Scanning for Business, která podporuje zařízení řady Canon i-SENSYS, imageRUNNER a imageRUNNER ADVANCE. Tato zdarma dostupná aplikace umožňuje uživatelům skenovat dokumenty přímo do jejich mobilních zařízení i do prostředí cloudu.

 

Nová verze aplikace Canon Mobile Printing pro operační systém iOS zajišťuje, že dokumenty kancelářského balíku Microsoft Office (Word, Excel a PowerPoint) jsou vždy vytištěné ve správném rozložení. Aplikace předchází možným chybám v rozložení nebo formátu tiskového výstupu tak, že využívá konverzi do prostředí cloudu. Nespoléhá se tedy na vykreslovací mechanismy instalované v mobilních zařízeních.

 

Nové a aktualizované mobilní aplikace ale nejsou jedinými softwarovými novinkami společnosti Canon. Mezi další oznámená vylepšení patří zapracování podpory platformy MEAP do aplikace Google Cloud Print for MEAP, díky které zařízení i-SENSYS LBP7780Cx, LBP7680Cx, LBP6780x a LBP6680x výrazně usnadňují mobilní způsoby využití. Řada existujících zařízení i-SENSYS navíc nově podporuje tisk z tabletů s operačním systémem Windows RT.


 
  

- PR -

50 (v)tipů paní Teskové #3: Alerty nejsou hlášky na okrasu

a co s nimi dělat, než se z vás stane klikací zombie


V minulém díle jsme si povídali o SIEMu – nástroji, který vezme hromadu logů, protřese je jako zkušený detektiv důkazní materiál a začne hledat vzory, stopy a souvislosti. Nejde jen o to, vědět, že „se něco stalo“. SIEM vám pomáhá pochopit, co přesně, proč, kdy, kde a s čím to souvisí. Je to takový digitální Sherlock Holmes, jen místo dýmky má datové konektory a místo lupy korelační engine.

  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.