facebook
Aktuality -> Hardware - 9. 1. 2018 16:31

Nová generace virtuální reality od HTC s bezdrátovým adaptérem

VIVE ProSpolečnost HTC uvedla na veletrhu CES vylepšení své sady pro virtuální realitu HTC Vive. Vylepšený headset Vive Pro nabízí o 78 % vyšší rozlišení, ale nejzásadnější novinkou je Vive Wireless Adaptor – bezdrátový adaptér, s nímž si bude možné užít virtuální realitu bez omezení kabelem, pochopitelně ale pouze v rámci místnosti. Vylepšení se dočkal i obchod s aplikacemi pro virtuální realitu Viveport a software Vive Video pro vyhledávání a přehrávání VR obsahu.Nový headset Vive Pro ocení ti, kdo od virtuální reality požadují ten nejlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2880 x 1600 pixelů. Ve srovnání s předchozí generací Vive tak má o 78 % vyšší rozlišení a poskytne tak nejen výrazně čistší a ostřejší obraz, ale i silnější pohlcení virtuálními světy. Obzvláště zřetelný je pak rozdíl při čtení textů. Intenzitu zážitku z virtuální reality výrazně ovlivňují i sluchové vjemy, proto je nový Vive Pro opatřen integrovanými sluchátky s vysokým výkonem a vestavěným zesilovačem.

VIVE Pro

Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele. Podle výrobce nabízí Vive Pro lepší rozložení hmotnosti a především zvýšený komfort. Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa.

VIVE Pro

Přelomovým vylepšením je bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor, který funguje jak se starší generací HTC Vive i novou Vive Pro. Adaptér stojí na technologii Intel WiGig v pásmu 60GHz, která přináší velmi nízké latence a dostatečnou propustnost pro přenos VR dat. Bezdrátový adaptér by se ale měl na trhu reálně objevit až ve třetím čtvrtletí roku 2018.

VIVE Pro Wireless Adaptor

V rámci veletrhu CES byl představen také upgrade obchodu s obsahem pro virtuální realitu Viveport, který zatím obsahuje asi 1000 titulů. Nově se v obchodu namísto tradičního 2D katalogu objeví interaktivní ukázky. Místo textu a obrázků tak budou moci uživatelé vyzkoušet kousek zážitku z virtuální reality ještě dříve, než si jej zakoupí, nebo vyberou v rámci předplatného Viveport.

Viveport VR Store

Upgradu se dočkal i software Vive Video, který řeší problém s vyhledáváním video obsahu pro virtuální realitu. Nabízí katalog VR videí, která lze streamovat přímo do headsetu HTC Vive i Google Daydream. Nově zahrnuje také přístup k obsahu populární služby Vimeo.


 
Canon
  

- Inzerce -

Potřebujete šifrovat firemní data?

MasterMediální hysterie a šílenství kolem GDPR vzbudilo u řady menších podnikatelů dojem, že se bez šifrování dat neobejdou. Je tomu skutečně tak? Kdy a proč se vyplatí data šifrovat?