facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 21. 5. 2024 - redakce

Nová generace kamery pro videokonference Logitech MeetUp 2

Společnost Logitech uvádí na trh MeetUp 2, novou generaci konferenční kamery pro malé zasedací místnosti. Novinka má rozhraní USB-C pro snadné připojení k soukromým zařízením uživatelů (BYOD) i další rozhraní pro připojení k firemnímu vybavení zasedacích místností. Zařízení MeetUp 2 spolupracuje s spolupracuje s oblíbenými videokonferenčními platformami, jako jsou Teams, Zoom nebo Meet a nabízí chytré zpracování obrazu a zvuku díky technologiím RightSight 2 k vytváření dynamických záběrů a RightSound 2 pro pokročilou ekvalizaci hlasu a potlačení šumu.Technologie RightSight 2 s podporou AI zlepšuje zážitek vzdálených účastníků z jednání díky funkcím automatického zaostřování a orámování lidí v zasedací místnosti – ať už se zaměřují na aktivního řečníka, skupinu účastníků nebo každého jednotlivce zvlášť. Technologie RightSound 2 se současně stará o lepší čistotu zvuku pomocí algoritmů, které vyvažují hlasy, filtrují nežádoucí šum a potlačují dozvuk v místnostech s ozvěnou.

MeetUp 2 spolupracuje s oblíbenými, každodenně používanými videokonferenčními platformami, například Microsoft Teams, Zoom a Google Meet, a umožňuje využívat funkce, jako je Zoom Rooms Smart Gallery, která vytváří individuální kanály účastníků v místnosti, a Microsoft Intelliframe, která automaticky umisťuje účastníky do rámečků, aby byli všichni stejně dobře vidět.

Zařízení MeetUp 2 je určeno až pro šest osob v malé místnosti a díky rozhraní USB nabízí flexibilní použití se stávajícím počítačovým vybavením v místnosti nebo se soukromým notebookem účastníka. Při použití soukromého zařízení uživatelé jednoduše připojí své notebooky nebo jiná mobilní zařízení ke kameře MeetUp 2 pomocí doplňkového kabelu Logitech Active USB a můžou pořádat videokonference ze zvolené platformy, zatímco správci IT můžou sledovat stav místnosti, provádět aktualizace a upravovat nastavení přes ethernetovou nebo WiFi síť prostřednictvím aplikace Logitech Sync. Pokud se MeetUp 2 zrovna nepoužívá, lze displej v místnosti využít pomocí aplikací Logitech Sync a AppSpace pro zobrazování vlastního obsahu, například firemního loga nebo pokynů k použití místnosti.

Za zmínku určitě stojí také důraz Logitechu na udržitelnost. Při výrobě videokamery MeetUp 2 jsou proto namísto dílů z nově vyrobeného plastu použity díly z plastů recyklovaných ze staré vyřazené spotřební elektroniky, což snižuje uhlíkovou stopu. Plastové díly v MeetUp 2 obsahují 62 % recyklovaného plastu, což je nejvyšší procento mezi podobnými produkty na současném trhu.


 
  

- PR -

Jak využít AI ke zvýšení prodejů?

Promo Forecast AI je jedno z nejzajímavějších vlastních řešení firmy Sluno. Na základě dat z promočních prodejů dokáže pomocí umělé inteligence přesně určit, jaký produkt bude mít v nadcházejících akcích největší úspěch. Obchod­ní­kům i dodavatelům tak poskytuje plnou kontrolu nad celým procesem přípravy promocí od výběru zboží, stanovení ceny až po precizní analytiku na konci akce.

  

- PR -

Modernizace platebních systémů v Evropě a České republice

Společná cesta CGI a Moneta Money Bank


V digitálním věku, kdy se po­ža­dav­ky na rychlost, bezpečnost a efektivitu platebních operací neustále zvyšují, stojí evropské finanční instituce před výzvou, jak tato očekávání naplnit. Vý­znam­nou roli v této transformaci hrají platební metody, které umožňují rychlé a bezpečné transakce jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.