facebook
Aktuality -> Hardware - 20. 3. 2020 13:10 - Zdeněk Gric

Nová generace kamer Axis s vysokou kvalitou obrazu a vestavěným IR přísvitem

Společnost Axis Communications uvádí novou generaci síťových kamer řady AXIS M31. Modely AXIS M3115-LVE a AXIS M3116-LVE mají kompaktní kopulový design s plochým hledím a jsou určeny jak pro vnitřní, tak venkovní dohled; nabízejí širokoúhlý záběr a rozlišení 1080p a 4 MP. Jsou vhodné pro dohled na mnoha místech, včetně hotelů, restaurací, maloobchodů a kanceláří.Tyto fixní kopulové kamery nabízí dvě technologie pro lepší obraz. Jsou to Axis Forensic WDR pro kvalitní snímky i v kontrastních záběrech s tmavými a světlými oblastmi a Axis Lightfinder pro syté, realistické barvy za zhoršených světelných podmínek. Díky vestavěnému IR přísvitu je zajištěn nenápadný dohled i v úplně tmě, takže není třeba nákladné osvětlení.

Obě kamery jsou odolné vůči nárazům a mají klasifikaci IK08. Kryt kamery lze přetřít jakoukoli barvou, aby splýval s okolím. Firmware zabezpečený digitálním podpisem a bezpečné bootování zajišťují, že může být instalován pouze autorizovaný firmware a že nemůže být napaden škodlivým kódem. Obě kamery nabízejí technologii pro přenos dat Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 a H.265. To výrazně snižuje požadavky na rychlost připojení kamery a na kapacitu úložiště, aniž by to mělo vliv na snížení kvality obrazu.

Nové modely AXIS M3115-LVE a AXIS M3116-LVE budou v prodeji prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v březnu 2020 za doporučovanou koncovou cenu 8 200 Kč (M3115) a 10 800 Kč (M3116).


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.