facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 14. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová generace chytrých brýlí Epson Moverio

Epson Moverio BT-40Firma Epson uvedla na trh novou generaci své technologie rozšířené reality (AR) v podobě chytrých brýlí Moverio. Deset let po představení svých prvních chytrých brýlí, uvádí Epson už čtvrtou generaci brýlí Moverio s binokulární a průsvitnou obrazovkou Si-OLED. Nová generace Moverio nabízí vylepšení v podobě širšího zorného pole, výrazně vyššího HD rozlišení, vysokého kontrastu, lepší konektivity a přizpůsobitelnějšího designu pro pohodlnější nošení.Čtvrtou generaci chytrých brýlí Epson Moverio zatím tvoří modely BT-40 a BT-40S určené pro odlišné cílové skupiny.

Moverio BT-40

Brýle Moverio BT-40 lze prostřednictvím rozhraní USB-C připojit k široké škále kompatibilních zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety a notebooky. Lze je využít jako sekundární nebo rozšířený displej, podobný externímu monitoru nebo projektoru pro osobní použití. Displej s vysokým rozlišením nabízí ostřejší barvy a dokáže zrcadlit obsah z připojených zařízení. Brýle Moverio BT-40 mají výhodu velkého displeje s vysokým rozlišením, který si zobrazí pouze daný uživatel. Jsou tedy ideální pro uživatele mimo kancelář či ve veřejných prostorách, kde ochrana soukromí a pohodlí hrají důležitou roli. Brýle Moverio BT-40 přicházejí na trh také právě včas. Poskytují totiž virtuální pracovní stanici, která se skvěle hodí pro management přizpůsobující se modernímu pracovnímu stylu a práci z domova.

U nové verze si uživatelé mohou užívat vyššího komfortu díky novým funkcím pro snadnější nošení. Díky nim brýle sedí široké škále uživatelů a lze je snadno nosit přes dioptrické brýle. Brýle se dodávají s polštářky na nos, které uživatelům umožní optimální nošení a jejich tvar lze upravit tak, aby sedly každému uživateli. Brýle jsou atraktivním řešením pro vrcholový management, tedy pro uživatele, kteří potřebují optimalizovat svůj čas a prohlížet důvěrné dokumenty i ve veřejných prostorách.

Moverio BT-40S

Moverio BT-40S

Chytré brýle Moverio BT-40S jsou samostatným zařízením s operačním systémem Android. Jejich řídicí jednotka Moverio je kompatibilní se službou Google Play a přizpůsobena pro celou řadu komerčních aplikací. Brýle disponují integrovanou dotykovou obrazovku, individuálně přizpůsobeným uživatelským rozhraním, rozšiřitelnou pamětí až 2 TB a stupněm krytí IPx2 pro lepší odolnost. Řídicí jednotka zahrnuje vestavěné připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometr, gyroskop, kameru, blesk, mikrofon a zvukový konektor. Obsahuje také vysoce výkonnou dobíjecí baterii zajišťující až 5 hodin přehrávání videa.

Tyto nové chytré brýle lze využít zejména v následujících oblastech:

  • v muzeích, zábavních parcích, historických památkách a dalších návštěvnických atrakcích. Tyto průsvitné chytré brýle totiž nabízejí lepší zážitek, aniž byste museli používat technologii rozšířené reality nebo detekci pomocí vestavěné kamery;
  • v divadlech a kinech, která chtějí rozšířit služby a přístupnost díky pokročilejším řešením titulků pomocí většího vizuálního displeje a lepšího pohodlí pro uživatele;
  • v zubních ordinacích a střediscích, která si přejí těžit z pokročilejších řešení pro skenování chrupu a která chtějí poskytnout zajímavou projekci pro své pacienty.

Moverio BT-40S

Základní parametry nové generace chytrých brýlí Epson:

  • vyšší rozlišení displeje – Full HD 1080p (1920 x 1080);
  • širší zorné pole o 34 stupních – ekvivalentní projekci 120" obrazovky ze vzdálenosti 5 metrů;
  • kontrastní poměr 500 000 : 1 znamená, že aktuálně nevyužívaný prostor displeje se jeví jako skutečně průhledný;
  • nový design sluchátek s pokročilým rozložením hmotnosti a volitelnými polštářky na nos pro větší komfort uživatele;
  • vylepšený estetický design s konstrukcí ve stylu klasických brýlí a volitelnými tmavými skly;
  • rozhraní USB-C pro připojení k externím zařízením;
  • binokulární, průsvitný displej Si-OLED.

 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.