facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 23. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Notebooky ASUS ProArt StudioBook cílí na profesionály z řad kreativců a tvůrců obsahu

ASUS uvedl na český trh novou modelovou řadu notebooků ProArt StudioBook. Ta je určena zejména tvůrcům obsahu a kreativním profesionálům, tedy grafickým designérům, animátorům, vývojářům her, programátorům, fotografům či architektům. Prvními vlaštovkami v tuzemských obchodech je dvojice laptopů ProArt StudioBook Pro 17 a ProArt StudioBook 15.První z nich disponuje 17palcovým WUXGA IPS Full HD displejem s poměrem stran 16:10, ultra výkonnou dedikovanou grafickou kartou NVIDIA Quadro T2000, 32 GB operační paměti, portem USB-C s rozhraním Thunderbolt 3, NumberPadem nebo čtečkou otisků prstů. Druhý nabízí 15,6palcový IPS 4K displej s poměrem stran 16:9 a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060 se 16 GB grafické paměti GDDR6. Oba modely jsou vybaveny procesory Intel Core i7-9750H, SSD úložištěm o kapacitě 1 TB a displeji s certifikací Pantone Validated garantující věrné barvy. Nechybí ani operační systém Windows 10 Pro, moderní bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ax, nebo odolnost na úrovni vojenského standardu MIL-STD 810G.

Notebooky ProArt StudioBook Pro 17 a ProArt StudioBook 15 poskytují vysoký výkon pro všechny typy kreativní a umělecké činnosti. Výborně zvládají nejrůznější grafické úkony od 3D vykreslování přes střih videa a zvuku až po okamžité zpracování výsledného produktu. Software AI Up-Res inteligentně zvyšuje rozlišení obrazu a vytváří obraz vyšší kvality. K dispozici je pestrá paleta možností připojení pomocí rozhraní USB 3.1, Thunderbolt 3, HDMI či integrované čtečky SD karet. Práci zpříjemní kvalitní a přesná klávesnice, v případě ProArt StudioBooku Pro 17 doplněná o NumPad (tedy numerickou klávesnici integrovanou v touchpadu). Vysokému výkonu je přizpůsobeno i chlazení notebooků kombinující hardwarové a softwarové funkce. Šestici teplovodivých trubek, odvádějících teplo z CPU a GPU, doplňují čtyři chladiče se 205 tenkými měděnými žebry. Speciální tunel odolný vůči prachu udržuje chladič bez nečistot, zatímco ventilátor se speciálně navrženými kryty sání a 83 lopatkami z tekutých krystalů polymeru vyhání teplý vzduch ze šasi.

ASUS ProArt StudioBook Pro 17 s grafickou kartou NVIDIA Quadro

Model ProArt StudioBook Pro 17 je jedním z nejtenčích takto výkonných zařízení na trhu. Jeho 17“ IPS NanoEdge Full HD displej s poměrem stran 16:10 nabídne profesionálním kreativcům široký barevný gamut s ostrými detaily a jasnými živými barvami, antireflexní povrch displeje zase zabrání nežádoucím odleskům. Díky tenkým rámečkům zabírá obrazovka 84 % čelní strany a pomocí pantů jej lze otočit až o 180 stupňů. Procesor Intel Core i7-9750H, 1TB SSD úložiště a 32 GB operační paměti doplňuje ještě výkonná samostatná grafická karta NVIDIA Quadro T2000 s certifikací ISV.

ASUS ProArt StudioBook 15 s 4K Ultra HD displejem

Dominantou modelu ProArt StudioBook 15 je 15,6“ IPS displej s rozlišením 4K (Ultra HD), poměrem stran 16:9. Notebook obsahuje grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 disponující 16 GB grafické paměti GDDR6, která poskytuje výkon zvládající velmi plynulé 3D animace a processing videa s vysokým rozlišením. Tento model je nejkompaktnějším modelem řady StudioBook. Díky hmotnosti necelé dva kilogramy a zesílenému kovovému šasi ze slitiny hořčíku je snadno přenosný, a přitom vysoce odolný. Navzdory výkonným komponentám nedochází k jeho přehřívání díky efektivnímu chladicímu systému, který při plném zatížení vykazuje maximální hlučnost pouhých 39 dB. Uvnitř notebooku tepe procesor Intel Core i7-9750H, jemuž sekunduje 16 GB operační paměti a SSD úložiště o kapacitě 1 TB.


 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.