facebook
Aktuality -> IT společnost - 16. 10. 2019 12:44

Neurological Hackathon bude hledat řešení pro boj s roztroušenou sklerózou

HackathonPoslední víkend v říjnu se v Praze uskuteční mezinárodní Neurological Hackathon, intenzivní soutěžní setkání inovátorů, jehož hlavním tématem bude roztroušená skleróza. Více než 100 českých i zahraničních vývojářů se zde pokusí v časovém limitu 24 hodin najít řešení jedné ze čtyř úloh spojených s touto neurologickou nemocí. Vítězné týmy si rozdělí 175 000 Kč.Čtyři vynálezy pro léčbu roztroušené sklerózy

Neurological Hackathon se uskuteční ve dnech 25. až 27. října v coworkingovém prostoru HubHub Palác ARA v Praze. „Cílem bude najít řešení pro čtyři výzvy spojené s konkrétními problémy, které trápí pacienty s roztroušenou sklerózou: představit osobní motivátor, který bude motivovat pacienty k pravidelnému fyzickému a duševnímu cvičení a dodržování zdravé výživy; navrhnout detektor úrovně stresu a únavy; navrhnout domácí rehabilitační zařízení pro masáž těla a vynalézt zařízení pro diagnostiku a monitorování stavu pacientů,“ říká Tomáš Moravec, šéf komunikace společnosti Novartis, která neurologický hackathon vyhlašuje, a dodává: „Léčbou roztroušené sklerózy se dlouhodobě a systematicky zabýváme. Hackathon je další způsob, jak nalézt nová řešení problémů s ní spojených.“Do soutěže se přihlásilo více než 100 českých a zahraničních programátorů, kteří vytvoří 18 soutěžících týmů. „Potěšilo nás, že více než polovina přihlášených programátorů je ze zahraničí. Jejich cílem bude nejen přijít se zajímavým nápadem, ale navrhnout prototyp řešení, které uspěje v praxi,“ říká spolupořadatel akce Tomáš Studeník ze společnosti CEE Hacks.

24hodinový maraton vynálezců a odměna pro vítěze

Akce začne v pátek 25. 10. odpoledne představením tématu. Na nalezení řešení budou mít týmy přesně 24 hodin – do neděle 27. 10. ráno. Mentory hackathonu jsou mimo jiné vědkyně Anna Fučíková, kybernetik Jan Romportl či chirurg Tomáš Šebek a další odborníci i pacienti trpící roztroušenou sklerózou. Mentoři a organizátoři nejdříve seznámí soutěžní týmy se zadáním, při tvoření jim pak budou dále k dispozici a můžou jim pomáhat a radit. Porota složená mentorů vybere ještě týž den 3 vítězné týmy, které získají finanční odměnu. Hlavní cena pro vítěze je 100 000 Kč.Další informace a přesný program najdete na webových stránkách akce.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Pomáháme zákazníkům ochránit jejich data

říká Igor Cejkovský, produktový manažer Synology


Igor CejovskySpolečnost Synology patří celosvětově mezi lídry na trhu síťových úložišť a snaží se prosadit také nabídkou routerů a dalších síťových zařízení. Jak se této značce daří na našem trhu a jaké novinky připravuje na další rok, jsme se zeptali pana Igora Cejkovského, který působí ve společnosti Synology na pozici produktového manažera.

  

- Inzerce -

Bezpečné propojení všech podnikových domén díky SD-WAN

CiscoMnoho sítí, které jsou dnes v provozu, nebylo stavěno na nároky podniků a uživatelů, které přijdou v příštích letech. Zátěž základní infrastruktury totiž neustále stoupá – potrvá-li současný trend růstu počtu koncových bodů, bude v roce 2022 na celém světě připojeno k internetu 28,5 miliardy zařízení.