facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 20. 10. 2020 - Zdeněk Gric

NETGEAR uvádí na trh firemní VPN router BR200

Mnoho společností v dnešní době řeší způsob, jakým mohou snadno a bezpečně sdílet data se svými pobočkami a klíčovými zaměstnanci pracujícími v režimu home office. Nový firemní VPN router NETGEAR BR200 řady Insight se zabudovanou bránou firewall umožňuje těmto subjektům jediným kliknutím na jejich mobilním zařízení vytvořit zabezpečenou site-2-site virtuální privátní síť (VPN), jež jim okamžitě poskytne bezpečný přístup k datům a zařízením umístěným ve firemní síti. Stačí jim k tomu router BR200, jehož prostřednictvím se přihlásí ke stejnému zařízení umístěnému v centrální kanceláři společnosti.Snadnou instalaci VPN routeru BR200 a jeho následnou správu a monitoring zajišťují mobilní aplikace a cloudový portál NETGEAR Insight. Díky nim má uživatel neustálý přehled nejen o routeru (teplota, přenosová rychlost portů, využití paměti či CPU), ale také o VPN připojení (stav, počet připojených uživatelů, způsob ověřování, aktuální síťový provoz, navštívená místa v síti skrze portál pro hosty, připojené stránky, objem vyměněných dat a časové spojení), VLAN, WAN IP, DHCP i schopnosti firewall brány chránit proti vniknutí a zajistit tak vysokou bezpečnost dat.

Klíčové vlastnosti zařízení:

  • 1 WAN a 4 LAN gigabitové ethernetové porty. 
  • LAN-to-WAN propustnost o rychlosti až 924 Mb/s. 
  • Vzdálená cloudová správa a monitoring v režimu 24/7. 
  • IPSec site-2-site VPN konfigurace skrze mobilní zařízení či cloudový portál. 
  • OpenVPN. 
  • Brána firewall pro plnou ochranu proti vniknutí nežádoucích zařízení do sítě. 
  • InterVLAN směrování, podpora QoS a 802.1q VLAN (256). 
  • Plné možnosti směrování prostřednictvím DHCP, NAT, PPTP a L2TP.
  • Konfigurace VLAN.

VPN router NETGEAR BR200 je k dostání v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4190 korun / 161 euro s DPH.


 
  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

  

- Inzerce -

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.