facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 20. 10. 2020 - Zdeněk Gric

NETGEAR uvádí na trh firemní VPN router BR200

Mnoho společností v dnešní době řeší způsob, jakým mohou snadno a bezpečně sdílet data se svými pobočkami a klíčovými zaměstnanci pracujícími v režimu home office. Nový firemní VPN router NETGEAR BR200 řady Insight se zabudovanou bránou firewall umožňuje těmto subjektům jediným kliknutím na jejich mobilním zařízení vytvořit zabezpečenou site-2-site virtuální privátní síť (VPN), jež jim okamžitě poskytne bezpečný přístup k datům a zařízením umístěným ve firemní síti. Stačí jim k tomu router BR200, jehož prostřednictvím se přihlásí ke stejnému zařízení umístěnému v centrální kanceláři společnosti.Snadnou instalaci VPN routeru BR200 a jeho následnou správu a monitoring zajišťují mobilní aplikace a cloudový portál NETGEAR Insight. Díky nim má uživatel neustálý přehled nejen o routeru (teplota, přenosová rychlost portů, využití paměti či CPU), ale také o VPN připojení (stav, počet připojených uživatelů, způsob ověřování, aktuální síťový provoz, navštívená místa v síti skrze portál pro hosty, připojené stránky, objem vyměněných dat a časové spojení), VLAN, WAN IP, DHCP i schopnosti firewall brány chránit proti vniknutí a zajistit tak vysokou bezpečnost dat.

Klíčové vlastnosti zařízení:

  • 1 WAN a 4 LAN gigabitové ethernetové porty. 
  • LAN-to-WAN propustnost o rychlosti až 924 Mb/s. 
  • Vzdálená cloudová správa a monitoring v režimu 24/7. 
  • IPSec site-2-site VPN konfigurace skrze mobilní zařízení či cloudový portál. 
  • OpenVPN. 
  • Brána firewall pro plnou ochranu proti vniknutí nežádoucích zařízení do sítě. 
  • InterVLAN směrování, podpora QoS a 802.1q VLAN (256). 
  • Plné možnosti směrování prostřednictvím DHCP, NAT, PPTP a L2TP.
  • Konfigurace VLAN.

VPN router NETGEAR BR200 je k dostání v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4190 korun / 161 euro s DPH.


 
  

- Inzerce -

Proč je budoucnost ERP v cloudu?

Krize způsobená celosvětovou pandemií vyvolala řadu otázek nejen ohledně nutnosti rychle vytvořit pracovní místa na dálku, ale také schopnost co nejrychleji optimalizovat zdroje, přesměrovat je na jiné prioritní úkoly a cíle a přizpůsobit všechny firemní procesy novým podmínkám, které vyžaduje současná situace na trhu.

  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.