facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 18. 3. 2022 - Zdeněk Gric

NETGEAR představuje třípásmový přístupový bod s WiFi 6E určený pro malé a střední firmy

Společnost NETGEAR představuje nový třípásmový přístupový bod NETGEAR AXE7800 spravovaný službou Insight (WAX630E). Jedná se o první třípásmový produkt s Wi-Fi 6E podnikové třídy s cloudovou správou určený pro malé a střední podniky (SMB).S představením standardů Wi-Fi 6 a 6E se otevřel potenciál pro vysokou rychlost připojení uživatelských zařízení. Tento trend v kombinaci s rostoucím počtem zařízení připojených k síti nutí malé a střední podniky k zamyšlení nad zlepšením výkonu a zvýšení propustnosti svých sítí. Odpovědí na tyto požadavky je nový přístupový bod NETGEAR WAX630E. Zařízení nabízí bohatou sadu funkcí Wi-Fi 6, včetně kabelového i bezdrátového mesh propojení, a zároveň podporuje i dosud nejširší 6 GHz pásmo Wi-Fi 6E. Uvedením tohoto produktu NETGEAR pomáhá připravit cestu pro novou generaci konektivity malých a středních firem a poskytovatelů spravovaných služeb.

NETGEAR WAX630E se vyznačuje třípásmovým mesh designem, který využívá nejnovější technologie Wi-Fi 6E, jako jsou 160MHz Wi-Fi kanály v pásmech 5 GHz a 6 GHz a obousměrné MU-MIMO. Přístupový bod dosahuje bleskově rychlé propustnosti až 7,8 Gb/s, což umožňuje klientským zařízením nepřetížené připojení a ultra rychlé odesílání i stahování.

Zařízení je spravováno pomocí služeb NETGEAR Insight nebo Insight Pro, které poskytují centralizovanou, vzdálenou cloudovou správu a ovládání v reálném čase, bez potřeby dalšího hardwaru. Služby umožňují kabelovou i bezdrátovou architekturu backhaulového připojení pro co nejúčinnější nasazení a propojení hned několika přístupových bodů v síti. NETGEAR Insight Pro je ideální volbou zejména pro poskytovatele spravovaných služeb, kteří ji mohou využít k podpoře většího množství zákazníků, z nichž mnozí mají navíc sídla na několika místech.

Nová definice zabezpečení

Ve stále více propojeném a digitálním obchodním prostředí zabezpečení pro majitele SMB získává nezanedbatelnou důležitost. Až 43 % kybernetických útoků se zaměřuje právě na malé podniky, což nutí vlastníky klást větší důraz na ochranu svých citlivých dat, financí a informací o zákaznících. A s tím, jak se práce na dálku stává stále běžnější, přichází nutnost vybavit zaměstnance spolehlivým zabezpečením Wi-Fi jak ve firmě, tak i v domácí kanceláři. Přístupový bod NETGEAR WAX630E na tyto potřeby reaguje poskytnutím zabezpečení na podnikové úrovni bez nutnosti velkého rozpočtu na IT. Majitelé firem mohou zabezpečení své sítě snadno a konfigurovat a udržovat sami.

Klíčové vlastnosti WAX630E:

  • Nové 6 GHz pásmo – WAX630E nabízí mnoho funkcí a možností přístupových bodů s Wi-Fi 6, včetně vysokého výkonu, nízké latence a rychlého datového toku a zároveň podporuje nové širší pásmo 6 GHz Wi-Fi 6E. 
  • Ultra nízká latence – Přináší 14 dalších 80 MHz kanálů pro rozšířenou kapacitu spektra a menší přetížení, čímž snižuje latenci. 
  • Rychlost Wi-Fi až 7,8 Gb/s – Třípásmová Wi-Fi s kombinovanou rychlostí bezdrátového připojení až 7,8 Gb/s (0,6 + 4,8 + 2,4 Gb/s). 
  • Wi-Fi s 8 streamy – Dva 6 GHz streamy, čtyři 5 GHz streamy a dva 2,4 GHz streamy znamenají větší dostupnou šířku pásma a menší přetížení pro všechna připojená zařízení. 
  • Multi-gigabitová rychlost s PoE – Obsahuje 2,5 Gb/s ethernetový port s PoE++ pro vysokou rychlost a snadné připojení. Další 1 Gb/s port je určený pro kabelové připojení. Ideální přepínače pro napájení jsou GSM4210P, MS510TXPP, MS510TXUP a MS108EUP od NETGEAR. 
  • Snadná instalace – Snadná konfigurace a nasazení pomocí služby NETGEAR Insight nebo prostřednictvím GUI zařízení. 
  • Vzdálená správa – Vzdálené monitorování a správa v cloudu s NETGEAR Insight na jediné obrazovce. Produkt obsahuje roční předplatné ke službě. 
  • 8 zabezpečených bezdrátových sítí – Díky 8 samostatným SSID, oddělených VLANs a protokolu WPA3 je WAX630E ideální pro bezpečnou konfiguraci sítí SMB. 
  • Kompatibilita – Zařízení je kompatibilní se všemi novými a nadcházejícími zařízeními s Wi-Fi 6E a zpětně kompatibilní se zařízeními s Wi-Fi 6, Wi-Fi 5 i zařízeními dřívější generace.

Doporučená cena pro nový přístupový bod je 349.99 USD (nebo 369.99 USD za model, který obsahuje i napájecí adaptér), tedy v přepočtu přibližně 7840 Kč. Zařízení je prozatím dostupné jen na zahraničním trhu, na český se dostane v průběhu příštích měsíců.


 
  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.