facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Ness má nového vlastníka

Globální investiční společnost KKR získá od dosavadního vlastníka The Rohatyn Group (TRG) společnost Ness Digital Engineering, jejíž součástí je rovněž český systémový integrátor a poskytovatel IT služeb Ness Czech.Společnost Ness Digital Engineering byla založena v roce 1998 a sídlí v Teanecku v New Jersey v USA. Je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti digitální transformace, se zaměřením na budování softwarových produktů. Společnost působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii.

Ness Czech, která součást skupiny Ness, patří mezi největší poskytovatele IT služeb a systémové integrátory v Česku a má pobočky v Praze, Brně a Ostravě.

„Pro Ness Czech i celý region střední a východní Evropy znamená změna obrovskou příležitost. Na základě dosavadních jednání vidí­me silnou podporu v pokračování naší dlouhodobé růstové strate­gie, která byla jedním z důvodů KKR pro tuto investici, a proto nepředpokládáme žádné zásadní změny v našem každodenním fungování, businessu či struktuře vedení. Naopak se nám otevírají nové možnosti v rozšíření našeho působení na další trhy a další zákazníky,“ uvedl k akvizici Martin Silvička, ředitel v Ness Czech.

Martin Silvička
Martin Silvička

Společnost KKR se na trhu pohybuje od roku 1976 a její globální portfolio technologických investic kromě Ness Digital Engineering zahrnuje například společnost Cloudera, poskytovatele hybridního softwaru pro správu podnikových dat, a řadu dalších IT společností po celém světě.


 
  

- Inzerce -

Společnosti Anecoop Praha řídí procesy pomocí informačního systému KARAT

KARATDistribuční společnost Anecoop Praha s.r.o. se rozhodla, že bude své obchodní procesy řídit pomocí informačního systému KARAT. Přidala se tak k významným referencím systému KARAT v odvětví obchodování s ovocem a zeleninou, když stejný systém používají i společnosti HORTIM International a LUNYS.