Aktuality -> IT společnost - 18. 4. 2012

Nekonvenční zdroje elektrické energie

33. ročník mezinárodní konference se blíží

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá 33. ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie (NZEE). Letošní ročník se koná od 21. do 23. května 2011 a konference tentokrát útočí na historický rekord v počtu účastníků. Počítá se s hojnou účastí odborníků nejen z České republiky a Slovenska, ale i z dalších zemí Evropské Unie.


Letos se konference může pyšnit i dalšími novinkami, zejména v oblasti nových partnerů. Navíc se ještě vybírá místo konání, a tak se mohou účastníci těšit na další nové a zajímavé místo. „Stali jsme se partnery několika zajímavých akcí a eventů, kde se zájemci o naše téma mohli seznámit s programem konference,“ říká Jiří Wagner, člen organizačního výboru konference. Důležité termíny mohou účastníci konference najít na www.nzee.cz.

Toto oblíbené mezinárodní setkání široké odborné veřejnosti již tradičně slouží nejen k získání nových poznatků a rozšíření stávajících vědomostí, ale vede také k neformálním diskusím a k navázání nových kontaktů účastníků konference.

Letošní ročník se ponese ve znamení těchto témat:

  • Základní informace o problematice přenosových soustav a součinnosti se zdroji elektrické energie, o jejich zkušebnictví, schvalovacím řízení, normalizaci, bezpečnosti a ekologii.
  • Nejnovější poznatky a trendy z oblasti výzkumu a vývoje elektrochemických zdrojů elektrické energie.
  • Nejnovější poznatky a trendy z oblasti výzkumu, vývoje a aplikace klasických, alternativních a obnovitelných zdrojů elektrické energie.
  • Prezentace výrobců a dovozců zdrojů elektrické energie, stejně jako výrobců a dovozců přístrojů a zařízení úzce spjatých s touto problematikou sloužících pro monitorování, řízení atd.

Součástí konference bude také zajímavý doprovodný program, který bude postupně uveřejňován na webových stránkách. Konference letos podpoří také stavební veletrh For Arch, kde je hlavním tématem Nízkoenergetické stavění.

Představení konference mohou zájemci najít na jejích oficiálních stránkách www.nzee.cz.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.