facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 2. 8. 2010

Nejtenčí a nejlehčí notebook od HP

HP uvedlo na trh nový profesionální notebook HP ProBook 5320m v provedení z broušeného hliníku, vybavený 13,3" displejem s LED podsvícením. Při hmotnosti 1,7 kg a šířce jen 2,35 cm je ProBook 5320m jedním z nejtenčích notebooků, které v současné době HP nabízí. Příjemnou práci s laptopem zajistí klávesnice plné velikosti s ochranou proti náhodnému polití tekutinou. I když je HP ProBook 5320m zařazen do kategorie ultratenkých notebooků, dosahuje díky procesorům Intel Turbo Boost a technologii Hyper-Threading vysokého výkonu.


Pohodlné připojení k internetu umožňuje zabudovaná technologie Wi-Fi Certified WLAN, bluetooth a ve vybraných konfiguracích i HP Mobile Broadband běžící na technologii Gobi. K monitoru lze notebook připojit pomocí analogového portu VGA, či digitálního rozhraní DisplayPort. Z volitelného příslušenství je k dispozici i externí optická mechanika a dokovací stanice, oboje připojitelné pomocí USB.
HP Probook 5320m také využívá funkci HP QuickLook, která zobrazí do několika sekund e-maily v MS Office Outlook, kalendář, poznámky, či kontakty, a není tak nutné čekat na start operačního systému. Podobně mohou uživatelé díky softwaru HP QuickWeb poslouchat hudbu, prohlížet web, seznam schůzek, posílat e-maily či chatovat během několika sekund po zapnutí počítače.
Notebook se stará o co možná nejlepší ochranu dat, a to prostřednictvím průvodce zabezpečením v rámci nástrojů HP Protect Tools. Uživatel si může snadno nastavit rozsah požadovaného zabezpečení. Jedná se například o zaheslování BIOSu, jednoduché přihlášení nebo správce přístupových hesel k internetovým stránkám, aplikacím, či souborům. K pohodlnému přihlášení lze kromě tradičního hesla využít i technologie rozpoznání tváře nebo čtečky otisků prstů.
Počítač splňuje ekologickou normu Energy Star a certifikaci EPEAT Silver Registered, což znamená, že neobsahuje bromované zpomalovače hoření a PVC. HP ProBook 5320m využívá řadu Li-Pol baterií, které přispívají k tenkému designu. Navíc umí šetřit energií a díky tomu zvládne běžet v případě šestičlánkové baterie až 11 hodin.
HP ProBook 5320m je již na našem trhu dostupný a jeho konečná doporučená cena je 17 999 Kč bez DPH.


 
  

- Inzerce -

Pomocník pro soulad lidí s přírodou

Plejádu systémů ve firmě Sonnentor nahradil HELIOS Orange


Česko-rakouská firma Sonnentor, jejíž název v překladu z němčiny znamená „slunečná brána“, získala v posledních letech pozici na výsluní českého trhu s čaji a kvalitním kořením. Svůj raketový úspěch staví na výsledcích ekologického zemědělství.

  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.