Aktuality -> Hardware - 27. 4. 2010

Nejlépe zabezpečený flash disk Kingston

Nově uvedený USB flash disk Kingston DataTraveler 5000 s 256bitovým hardwarovým šifrováním AES využívá kódovací režim XTS a navíc je vybaven kryptografickým algoritmem s eliptickou křivkou ECC (elliptic curve cryptography), díky čemuž splňuje požadavky norem Suite B schválené vládou Spojených států. Využívá patentovanou technologii „Secured by Spyrus“, která výše uvedené podporuje. Flash disk je certifikován podle FIPS 140-2 Level 2, certifikace Level 3 právě probíhá.


Algoritmy Suite B prošly speciálním výběrem a schvalovacím procesem vlády Spojených států a Ministerstva obrany pro použití v mnohonárodním prostředí pro sdílení dat, jež zahrnují utajené aplikace i data nepodléhající utajení. Režim XTS-AES je kódovací režim pro šifrování dat, který je mnohem silnější než CBC, ECB a další režimy.
Certifikace FIPS 140-2 předepisuje ověřovací proces, jenž musí splnit požadavky federální vlády stanovené pro Spojené státy Národním institutem pro normalizaci a technologie. Certifikace 2. úrovně (Level 2) znamená, že DataTraveler 5000 má konstrukci, která uživatele uvědomí o pokusech o jakoukoli vnitřní manipulaci s diskem nebo zásah do něj. Dále je vybaven vlastním testem při připojení, který při každém zasunutí disku do USB portu ověřuje, zda jeho šifrovací mechanismus řádně běží. V blízké době by tento disk měl získat certifikát FIPS 140-2 Level 3.
DataTraveler 5000 je k dispozici v provedení s kapacitami 2, 4, 8 a 16 GB. K dostání bude i s předinstalovanou vlastní aplikací pro vyhledávání malware při objednání přes program společnosti Kingston pro vlastní přizpůsobení produktů.


 
  

- PR -

2. ročník podujatia ManageEngine Meetup

Stretnutie IT odborníkov a praktikov v Bratislave


21. mája sa v Bratislave uskutoční stretnutie IT špecialistov, systémových administrátorov a IT lídrov zodpovedných za rozvoj a bezpečnosť technologickej infraštruktúry. Druhý ročník podujatia ManageEngine Meetup ponúka jedinečnú príležitosť získať praktické vedomosti, oboznámiť sa s osvedčenými implementáciami a vymeniť si skúsenosti s odborníkmi a používateľmi riešení ManageEngine.

  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.