facebook
Aktuality -> Hardware - 13. 5. 2019

NEC uvádí nový 55“ UHD displej MultiSync V554Q

NEC uvádí na trh nejnovější přírůstek do svého portfolia displejů s ultra vysokým rozlišením (UHD), model MultiSync V554Q. Trh s UHD zařízeními rychle roste, ale stále je převážně omezen na velkoplošné displeje, s uhlopříčkou větší než 60 palců. Nabídka se nyní mění upgradem displejů s menší uhlopříčkou než 60“ z Full HD na UHD. Nový 55“ model V554Q přináší UHD rozlišení pro řadu aplikací, včetně firemního a maloobchodního prostředí, dispečerských pracovišť, reklamy a pohostinství.UHD má mnoho výhod oproti technologii Full HD, včetně značně zvýšené hustoty pixelů (3 840 x 2 160 oproti 1 920 x 1 080 pro Full HD), což poskytuje snadnou čitelnost obsahu z dlouhé i krátké vzdálenosti. Díky tomu je V554Q vhodný pro celou řadu aplikací, včetně digital signage, dispečerských pracovišť, konferenčních místnosti, technické a podrobné prezentace, CAD/CAM aplikace atd.

Nový displej V554Q nabízí kromě jednoduchého sledování UHD také nejvyšší kvalitu obrazu v průběhu životnosti zařízení, díky integrovanému SpectraView engine, který zajišťuje spolehlivou reprodukci barev s možností hardwarové kalibrace.

Displej je také kompatibilní s platformou NEC’s Open Modular intelligence (OMi), která umožňuje inteligentní a bezproblémové propojení mezi zdrojem obsahu a displejem, a přináší tak výkonné „stand alone“ řešení.

Díky internímu Media Playeru, případně volitelnému Raspberry Pi počítači až po volitelný interní Slot-in PC s výkonem od Intel Atomu, až po Intel Core i7, je možné optimálně začlenit zařízení do připravené infrastruktury bez náročných příprav a přemýšlení, kam umístit externí PC a jak zařízení elegantně propojit. V NEC řešení je vše modulární součástí displeje a zákazník si pouze nadefinuje potřebné výkonové spektrum.

NEC V554Q je k dispozici od května 2019. NEC Display Solutions Europe poskytuje na tento displej záruku 3 roky, systémem door – to – door.


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?