facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 20. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Na virtuální konferenci o kyber­bez­peč­nos­ti v nemocnicích zazní trendy i možnosti dotací

Kyberbezpečnost pro zdravotnictví IIZdravotnictví je jedním z nejvíce ohrožených oborů hackerskými útoky. Kyber­bez­peč­nost zdravotních zařízení jako kritické infrastruktury v současné době proto nabírá na obrátkách. Společnost ProID pořádá virtuální konferenci, na které se spolu s odborníky z firem Monet+, enovation a IXPERTA podělí o své zkušenosti, zhodnotí aktuální stav, trendy a představí možnosti čerpání dotací určených na posilování ochrany nemocnic, lékařských ordinací i jiných zdravotních zařízení.Akce se uskuteční online ve čtvrtek 30. listopadu 2023, vstupné je zdarma. Na konferenci zazní přednášky odborníků, kteří denně řeší kybernetické zabezpečení lékařských zařízení, přístrojů a zdravotnického personálu. Tématy bude aktuální stav kybernetické bezpečnosti v lékařském segmentu, praktické řízení kybernetické bezpečnosti v nemocnici, bezpečná digitální identita lékaře a zdravotnického personálu a představení nových dotačních programů v této oblasti.

„Každý úspěšný průlom dokáže vyřadit nemocnici či ordinaci z provozu až na několik týdnů. Přitom nemusí jít jen o počítače a servery, v ohrožení jsou i chytré lékařské přístroje a veškerá data pacientů. Hackeři dokáží prolomit jak uživatelské účty, tak i kritické zranitelnosti a webová rozhraní,“ říká Ivo Vrána z pořadatelské společnosti ProID.

„Účastníci se mohou těšit na postřehy z praxe, nejčastější chyby a doporučené způsoby jejich řešení. Věříme, že akce vyvolá zajímavou debatu podobně jako naše zářijová konference o evropském nařízení NIS 2 zpřísňujícím od roku 2024 nároky na IT zabezpečení velkých firem, na kterou se zaregistrovalo téměř 3000 CISO manažerů a specialistů na kyberbezpečnost,“ zve Ivo Vrána na pokračování zaměřené čistě na zdravotnictví.

Zájemci se mohou bezplatně registrovat na webové stránce https://proid.cz/virtualni-konference-kyberbezpecnost-pro-zdravotnictvi-ii/.


 
  

- Inzerce -

Pravá digitalizace není jen elektronizace „papírových“ procesů

IT Systems 11/2023V aktuálním vydání IT Systems se zabýváme digitální transformací odvětví, která se bezprostředně týkají každého z nás. Všichni můžeme takříkajíc z první ruky zhodnotit, jak digitalizace mění bankovnictví, pojišťovnictví, státní správu a veřejný sektor. A vidíme, jak rozdílným tempem uvedená odvětví v digitalizaci postupují.

  

- Inzerce -

Nové povinnosti pro organizace v oblasti kybernetické bezpečnosti se blíží

S mnoha změnami přichází evrop­ská směrnice NIS2. Jejím prostřed­nictvím unie reaguje na růst digitalizace a zavádí nová opatření na ochranu důležité infrastruktury členských států. Počet organizací v ČR, které jsou podle aktuálního zákona o kybernetické bezpečnosti povinny se jím řídit, výrazně vzroste. A to z několika stovek na vyšší jednotky tisíců.