Aktuality -> IT společnost - 26. 3. 2025

Na konferenci ISSS bude letos udělena i nová cena za využití AI ve veřejné správě

ISSS2025__Urad_5.0.jpgNa konferenci ISSS 2025 spolek Český zavináč poprvé udělí novou cenu za využití umělé inteligence ve státní správě a samosprávě. Cenu nazvanou Úřad 5.0 předá společnost Microsoft, která je hlavním AI partnerem konference ISSS 2025. Ocenění Úřad 5.0 odmění nejlepší projekt, systém, aplikaci, inovaci, či osobnost, které v předchozím kalendářním roce významně přispěly k rozvoji a využití umělé inteligence ve státní správě či samosprávě.



„Umělá inteligence v posledních dvou letech prodělala zásadní progres v téměř všech odvětvích lidské činnosti. Výjimkou není ani státní správa a samospráva, kde umělá inteligence dostává větší prostor, využívají ji už například některé obce nebo státní instituce, také pomáhá při prohledávání rozhodnutí nebo vyhlášek. Cenu Úřad 5.0 jsme se rozhodli vytvořit především proto, abychom úsilí a snahu sektoru odměnili a motivovali ho k další práci. Název Úřad 5.0 je odvozen od spojení 5. průmyslová revoluce, kterým bývá označováno zapojení umělé inteligence do společnosti,“ říká Adam Folta, manažer komunikace konference ISSS.


 
  

- PR -

Budou váš kamerový systém řídit AI agenti?

5 trendů roku 2025 od video specialisty Milestone Systems


XProtectLetošní rok přináší zásadní proměny v oblasti videodohledových systémů. Podle Rahula Yadava, technologického ředitele společnosti Milestone Systems, se do popředí dostávají samostatně jednající AI agenti, akční inteligence a inteligentní video management systémy. Co tyto posuny znamenají pro integrátory, resellery i provozní týmy? Přinášíme pět klíčových trendů, které budou podle Milestone formovat bezpečnostní technologii v nadcházejících měsících.

  

- PR -

AI jako motor výroby a datové inteligence

ITS_6Jak jste si jistě všimli, aktuální vydání IT Systems je první, které má nové logo. Po dlouhé době jsme se rozhodli oživit nejen logo časopisu, ale také navazujících online médií. Právě výraznější provázání loga časopisu IT Systems, webu SystemOnLine a newsletteru SystemNEWS bylo hlavním cílem modernizace, ke které jsme přistoupili teprve podruhé v téměř třicetileté historii našeho časopisu.