CANON CZ
facebook
Aktuality -> IT Business - 7. 6. 2018 16:11

Na Flowmon Friday se diskutovalo o monitorování počítačových sítí

Flowmon FridayMonitoring cloudových prostředí, zabezpečení průmyslových sítí nebo detekce kyberútoků překonávajících tradiční obranu – to jsou podle společnosti Flowmon Networks hlavní témata, která hýbou oborem monitorování počítačových sítí, a proto se o nich diskutovalo na letošním setkání Flowmon Friday.


Canon

Flowmon Friday je tradičním setkáním tuzemských zákazníků a partnerů společnosti Flowmon Networks, která jinak má zákazníky v 38 zemích světa a začátkem roku otevřela pobočku na americkém trhu. Flowmon Friday představuje trendy v oboru, produktové novinky i další směřování společnosti Flowmon Networks.

Flowmon Friday je pro IT experty příležitostí seznámit se s novinkami na poli monitorování a bezpečnosti sítí. Diskutovalo se tak o nových metodách detekce kybernetických hrozeb v závislosti na jejich chování, obraně proti měnícím se DDoS útokům nebo využití paketové analýzy a IDS systémů jako doplňku technologie monitorování datových toků. Nejvíce se ale diskutovalo o cloudu.

Síťová infrastruktura tvoří nervovou soustavu všech moderních organizací, které dnes čím dál častěji upřednostňují cloud jako preferovaný způsob doručování IT služeb. Administrátoři se tak musí vypořádat s tím, jak provoz napříč fyzickou, virtuální a cloudovou infrastrukturou monitorovat a analyzovat.

„Monitoring cloudu klade před administrátory řadu bariér, které jsou spojeny s architekturou virtuálních prostředí či tunelováním provozu. Výsledkem je téměř nulová viditelnost, a tedy i kontrola v případě provozních nebo bezpečnostních incidentů,“ popisuje aktuální výzvy Pavel Minařík, technologický ředitel Flowmonu.

Flowmon Friday

Novinkou v programu byl kulatý diskusní stůl věnovaný kybernetické bezpečnosti. „Útočníci stále zneužívají obvyklé zranitelnosti systémů, jako jsou slabá hesla, patchování, různá zjednodušení systémových administrátorů, zastaralé kontrolery atp. Na druhou stranu jde v poslední době vidět značný nárůst nových útočných vektorů – ransomware, kryptomining, sofistikované útoky na procesory jako je Meltdown a Spectre. Zarážející je ale především rychlost, s jakou jsou útočníci schopni tyto nové hrozby vytvořit a masivně rozšířit,“ upozorňuje Tomáš Plesník, vedoucí CSIRT Masarykovy univerzity.

Kromě Plesníka se diskuse zúčastnili také zástupci Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a Oddělení kybernetické bezpečnosti Ministerstva zemědělství. Ti se shodli také na tom, že právě trend cryptojackingu je velmi silný a do budoucna bude pokračovat. Důvodem je relativní jednoduchost útoku, který je navíc na straně oběti jen těžko odhalitelný.

Jedním z témat letošního Flowmon Friday byl i monitoring průmyslových SCADA sítí, včetně ukázky simulovaného útoku na toto prostředí ve spolupráci s organizací CyberGym Europe.

Flowmon Friday je také příležitostí pro ocenění nejúspěšnějších českých partnerů Flowmonu za rok 2017. Titul Distributora roku obhájila společnost Veracomp. Partnerem roku se stal Visitech. Ocenění Skokan roku si odnesla firma Huatech.


 
  

- Inzerce -

COMES WMS pro interní logistiku a digitalizaci továrny

CompasV podnikové praxi existuje celá řada skladových systémů. Většina z nich je integrovaná jako pevná součást informačních účetních systémů. Některé systémy jsou funkčně jednoduché (např. neumí evidovat šarže surovin) a řeší se v nich pouze příjem surovin a expedice výrobků. Výrobu mají za takzvanou „černou skříňku“.

  

- Inzerce -

Chcete posílit kondici vašeho firemního týmu?

OnlioPak navštivte 21. listopadu společnou konferenci firem Onlio a Atlassian. Na konferenci se dozvíte, jak využít nejen Atlassian software při vytváření, řízení, vývoji i dodávce svých produktů – chytřeji a rychleji.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
Onlio
RSS kanál