- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (22)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (33)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (77)
- HRM (27)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (39)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (71)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (25)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk![]() | |
| Přihlaste se k odběru newsletteru SystemNEWS, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | |
Myš PalmSecure-SL se snímačem žil
umožní přesnou bezkontaktní identifikaci a autorizaci uživatele
Společnost Fujitsu představila svůj nejmenší a nejtenčí bezkontaktní senzor, který skenuje žíly v dlani člověka. Současně s ním uvádí na trh také myš s integrovaným senzorem s názvem PalmSecure-SL. Kamera senzoru snímá strukturu žil v dlani a tu porovnává s databází pořízených snímků. Oproti starším generacím této technologie zde již uživatel nemusí pevně a nehybně umístit dlaň nad senzor, protože snímač si dokáže ze série pořízených snímků vybrat ten nejkvalitnější a na jeho základě provést velice přesnou identifikaci a autorizaci osoby. Uživatel tak provádí identifikaci jen za pomocí rychlého umístění dlaně nad senzor.

Technologie dokáže identifikovat osoby s velmi vysokou spolehlivostí, protože skenování struktury žil je daleko přesnější než tomu bylo u zařízení, která prováděla autorizaci osob za pomocí technologie snímání otisků prstů. V testech senzor vykazoval míru chybné pozitivní identifikace jen 0,00008 procent a míru chybné identifikace v databázi uložených osob jen 0,01 procenta.
Snímač má rozměry jen 48×48×16,4 milimetrů, a může tak být efektivně využit nejen na pracovních deskách, ale časem také v mobilních aplikacích.V Japonsku byla nová technologie již uvedena na trh. Cena externího senzoru byla pro japonský trh stanovena na 180 eur, cena myši s integrovaným senzorem na 200 eur.
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 | 2 | 3 | ||||
| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
| 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
| 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Formulář pro přidání akce
| 4.6. | Setkání zákazníků a partnerů ABIA CZ & dFlex 2026... |










