- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (33)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (78)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (39)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (71)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
Tematické sekce
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tiskBranžové sekce
| Přihlaste se k odběru newsletteru SystemNEWS, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | |
Partneři webu
Myš, která funguje na libovolném povrchu
Microsoft představil BlueTrack - novou technologii snímání
Zajímavou technologii s názvem BlueTrack představil Microsoft. Nové myši, které budou těmito senzory vybaveny se snadno vypořádají i s jinak problematickými povrchy, jakými jsou například koberce nebo lesklé desky. Microsoftu se podařilo zkombinovat spolehlivost a nenáročnost optických senzorů spolu s mimořádnou přesností laserových čidel do jediné proprietární technologie. Ta si snadno poradí jak s žulovou deskou u stolku v kavárně, tak s jemným povlečením na posteli hotelového pokoje. Zatímco optické a laserové myši jsou vhodné spíše pro kancelářské prostředí, BlueTrack zvládne i prašná prostředí a nerovné nebo lesklé povrchy. Jádrem zařízení je světelný LED emitor, který vyzařuje široký paprsek modrého světla. Jeho průměr je zhruba čtyřikrát větší než u běžného laserového zdroje, což znamená větší snímanou plochu a tedy mnohem lepší odolnost vůči nečistotám a nepravidelným plochám. Výsledkem je přesné a plynulé snímání pohybu na mnoha typech povrchů.

Technologie BlueTrack si odbude svůj komerční debut ve dvojici nových myší, které se představí v polovině října. Jedná se o modely Explorer Mouse a menší verzi Explorer Mini Mouse. Pod decentním chromovým lemem je při chodu vidět jemná modrá záře, která novinky jednoznačně odliší od jiných myší. Obě varianty jsou provedeny v ergonomickém designu a k počítači nebo notebooku se připojují pomocí bezdrátové technologie na 2,4 GHz, což zaručuje dosah téměř deset metrů. Přijímač se zapojuje do USB portu a po odpojení se dá vložit zespodu do těla myši tak, aby se neztratil a nepřekážel na cestách. Větší zařízení pracuje na jednu tužkovou baterku a v balení je dobíjecí kolébka. Menší z obou novinek je napájena dvěma bateriemi typu AA. Doporučená maloobchodní cena Explorer Mouse je 1590 Kč (včetně DPH), v případě Exploreru Mini Mouse 1290 Kč. Myši budou dodávány s tříletou zárukou.
Časopis IT Systems / Odborná příloha
Kalendář akcí
Formulář pro přidání akce
RSS kanál
IT Systems podporuje
Formulář pro přidání akce
Další vybrané akce
| 18.2. | Webinář: AI pro firemní procesy: bezpečnost na prvním... |
| 25.2. | ICT snídaně: Jak zmodernizovat firmu pomocí „context... |
| 26.2. | Kyberbezpečnost v IT bez strašení: kde začít? |






