facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 18. 4. 2006

MULTIMA ohlásila finanční výsledky

JanNovotny616.jpgSpolečnost MULTIMA ohlásila auditované finanční výsledky za první fiskální rok v období od února do prosince 2005. Společnost dosáhla v tomto období obratu 50,1 mil. Kč a čistého zisku 1,036 mil. Kč. Podíl služeb na celkovém obratu činil 90 %. Jan Novotný, výkonný ředitel a předseda představenstva, komentoval výsledky takto: "Rok 2005 byl pro společnost MULTIMA rokem zahájení obchodních aktivit a stabilizace. Z tohoto pohledu jsou dosažené výsledky lepší, než jsme očekávali.

Stále více podniků si uvědomuje důležitost role IT při naplňování obchodních cílů. Ze strany trhu cítíme stále se zvyšující zájem o implementace nástrojů bezpečnostního a infrastrukturního managementu, o řešení vnitropodnikových informačních portálů a o vývoj aplikačních nadstaveb, které souvisí se zvyšování efektivity řízení firemních procesů.

Nejdůležitější události roku 2005
  • samotné uvedení společnosti na trh v únoru 2005
  • získání prvních významných zákazníků, především z odvětví finančnictví a bankovnictví (Pojišťovna České spořitelny, Kooperativa), cestovního ruchu (Čedok) a průmyslu (Metrostav)
  • získání partnerství a certifikovaných kompetencí se společnostmi Microsoft, NetIQ a Altiris.

 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.