facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 4. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Multifunkční router s vestavěným LTE modemem a WiFi 6 přístupovým bodem

TP-Link Omada ER706W-4GSpolečnost TP-Link uvádí na trh zajímavou novinku, která integruje více síťových funkcí do jediného zařízení. Jde o gigabitový VPN router Omada ER706W-4G s vestavěným modemem pro LTE připojení k internetu a s  WiFi 6 přístupovým bodem pro bezdrátové připojení uživatelů. Novinka najde uplatnění především u menších firem a pro připojení samostatných poboček, kanceláří a provozoven.Zařízení ER706W-4G je prvním routerem z rodiny Omada SDN se slotem na SIM kartu pro LTE/4G+ připojení k mobilnímu internetu, s rychlostí stahování až 300 Mb/s a uplinkem až 50 Mb/s (technologie LTE Cat6). Toto LTE připojení lze použít jako primární, záložní nebo společně s dalšími gigabitovými ethernetovými porty pro rozdělení zátěže při připojení k více poskytovatelům internetu současně.

Na přední straně zařízení se nachází gigabitový SFP slot pro optické připojení a pět gigabitových portů RJ45 pro kabelové připojení. Přepínání portů mezi WAN/LAN poskytuje vysokou flexibilitou nasazení tohoto routeru. Tři dvoupásmové Wi-Fi antény a dvě LTE antény disponují vysokým ziskem a jsou oddělitelné. V případě potřeby je možné použít externí, např. venkovní LTE antény pro kvalitnější příjem.

Vestavěný AX3000 Wi-Fi 6 přístupový bod nabízí bezdrátové připojení rychlostí až 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a až 2402 Mb/s v pásmu 5 GHz, s podporou 160 MHz šířky kanálu. Technologie Omada Mesh dovoluje bezdrátově připojit další přístupové body Omada řady EAP a prodloužit tak dosah Wi-Fi sítě i v prostředích bez možnosti natažení kabelů. Pokročilé funkce, jako je vyvažování zátěže, řízení šířky pásma, řízení přístupu do sítě, ověřování uživatelů přes Captive portál nebo Radius server společně zajišťují spolehlivé a bezpečné připojení zaměstnanců i hostů v síti.

Router ER706W-4G lze použít jako VPN server nebo jako VPN klient. Podporované protokoly IPSec, SSL, WireGuard, OpenVPN, PPTP a L2TP dovolují vytvoření vysoce zabezpečené sítě, ať už mezi firemní centrálou a pobočkami nebo pro vzdálený přístup zaměstnanců do firmy.

Správa routeru Omada ER706W-4G je možná buď z vestavěného webového rozhraní nebo centralizovaně z kontrolerů Omada spo­leč­ně s dalšími prvky v podnikové síti, jako jsou switche nebo Wi-Fi přístupové body. Mobilní aplikace Omada umožňuje správcům sítě snadno sledovat síťový provoz a spravovat síť prakticky odkudkoliv.

TP-Link Omada ER706W-4G


 
  

- PR -

Jak si vedou české firmy v kybernetické bezpečnosti

Praktické zkušenosti z oblasti etického hackingu a penetračního testování


Komplexní zabezpečení pod­ni­ko­vé infrastruktury, počínaje výpočetními systémy přes úložná řešení, až po komunikační linky není jednoduchá záležitost. S větší či menší úspěšností se o to snaží každá organizace.

  

- PR -

Chytřejší sítě, bezpečnější firewally

Role AI ve firewallech a cloudové platformě Nebula od Zyxel Networks


V poslední době se neustále mlu­ví o umělé inteligenci a o tom, jak všechno změní. Ve spo­leč­nos­ti Zyxel Networks jsme toho názoru, že ačkoliv umělá inte­li­gen­ce bude nepochybně hrát stále větší roli, nepředstavuje vlastně úplnou novinku. Umě­lou inteligenci (AI) a strojové učení (ML) totiž naše platforma Nebula pro správu sítí v cloudu používá už nějakou dobu.