eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 21. 11. 2011

Multifunkce Ricoh SP C240SF / C242 SF

pro barevné kopírování, tisk, skenování a fax v SMB firmách

Nový Ricoh SP C240SF (A4) představuje kompaktní model se síťovým rozhraním, vhodný pro malé a střední pracovní skupiny. SP C242SF nabízí vyšší rychlost černobílého i barevného tisku a více typů tiskových ovladačů. Má kompaktní úsporné rozměry a krátký zahřívací čas. Uživatelům přináší nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO). Obě nová zařízení umí barevně kopírovat, tisknout, skenovat a faxovat, standardně umožňují oboustranný tisk. Skenovat lze do e-mailu, složky a FTP. K úspoře času přispívá také možnost faxování přímo z/do počítače.


Model SP C240SF tiskne a kopíruje rychlostí 16 stran za minutu (barevně i černobíle), typ 242SF zvládne o 4 strany za minutu více. V obou případech dosahuje rozlišení tisku i kopírování 600 dpi, skener má 1200 dpi a fax 200 dpi. Zařízení dokážou naskenovat barevnou stranu za 10, černobílou za 5 sekund.

Černá i barevné tonerové náplně pro Ricoh SP C240SF vystačí na vytištění zhruba 2300 stran, model 242SF používá náplně s výtěžností 2500 nebo 6000 barevných, respektive 2500 nebo 6500 černobílých stran.


 
  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?