facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 5. 2. 2021 - Zdeněk Gric

Monitory EIZO FlexScan EV2495 a EV2795 s dokovací stanicí

EIZO představuje dva nové téměř bezrámečkové monitory LCD FlexScan EV2795 a EV2495 o úhlopříčkách 27 a 24,1 palce, které se díky dokovací stanici USB-C hodí do kanceláře či na domácí pracoviště. Monitory nabízejí rozlišení 2560 × 1440, resp. 1920 × 1200 obrazových bodů, mají antireflexní povrch a jejich obraz nezatěžuje rušivé blikání.Součástí modelů FlexScan EV2795 a EV2495 je dokovací stanice USB-C a řetězení USB-C, což přiná-ší větší flexibilitu a omezuje rozsah kabeláže na psa-cím stole. Jediný kabel vedoucí k počítači postačí k přenosu obrazového i zvukového signálu, dat přes USB i přes síť a zároveň zajistí i nabíjení. Tímtéž kabelem se může přenášet dokonce i signál pro zřetězené monitory. Takto široké možnosti ocení zejména uživatelé notebooků a tabletů. Přechod z kanceláře na domácí pracoviště je díky pohodlnému připojení přes USB-C opravdu hračkou. Stálé více notebooků postrádá rozhraní LAN, nicméně dokovací stanice jim umožní i toto připojení a navíc jim poskytne i 70 W dobíjecího výkonu.

Ke snadnému vytvoření víceobrazovkových sestav slouží rozhraní USB-C s možností řetězovitého propojení obrazovek. Dvojice upstreamových rozhraní USB na monitorech EV2795 a EV2495 umožňuje dokonce i přepínání klávesnice a myši (tzv. KVM switch). Například na domácím pracovišti můžete k monitoru připojit soukromý počítač současně s firemním počítačem, přičemž oba budete ovládat jedinou klávesnicí a myší a zároveň budete moci používat i další zřetězené monitory připojené přes USB-C či DisplayPort. Na obou monitorech nalezneme trojici postranních konektorů USB-A pro pohodlné připojení periferií.

Monitory se vyznačují minimalistickým designem. Oba jsou nabízeny nejen v elegantní černé barvě, ale i v bílém provedení. Přibalené černé či bílé kabely jsou barevně sladěné s obrazovkou.

EIZO poskytuje pětiletou záruku pro všechny modely FlexScan, a tedy i pro monitory EV2495/EV2795.

Monitory jsou již v prodeji. Nezávazná doporučená prodejní cena činí pro model EV2495 14.750 Kč a pro model EV2795 19.990 Kč.


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Rostoucí nároky zákazníků nutně vyžadují změnu přístupu firem

Accenture Interactive přichází s modelem Business of Experience


Pandemie změnila struk­tu­ru všeho, co za­ží­vá­me: jak a co na­ku­pu­je­me, kdy a kde pra­cu­je­me, způsob, jakým ko­mu­ni­ku­je­me i spo­lu­pra­cu­je­me. Vzniká tak po­tře­ba za­mě­řit se na pro­duk­ty, služby, značky a jejich roli v životě zá­kaz­ní­ků i za­měst­nan­ců.

  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Helios
- inzerce -