facebook
Aktuality -> IT Business - 24. 6. 2019 18:06

Mluvčí české a slovenské pobočky Microsoftu se stala Miroslava Aleksieva

Novou mluvčí a manažerkou komunikace a společenské odpovědnosti se od 1. června 2019 stala Miroslava Aleksieva. Lenka Čábelová, která tuto pozici dosud zastávala, se posunula na místo manažerky komunikace regionu střední a východní Evropy. Miroslava Aleksieva bude mít na starosti plánování a realizaci všech aktivit spojených s komunikací společnosti směrem k médiím i veřejnosti na českém a slovenském trhu. Součástí její práce bude také řízení komunikace a projektů zodpovědného podnikání, stejně jako řízení strategických projektů a partnertví v oblasti digitálních dovedností. Do Microsoftu přichází ze společnosti Asseco Central Europe, kde působila na pozici ředitelky pro marketing a komunikaci. Předtím pracovala ve firmách IBM Slovensko a CSC Computer Sciences. Má zkušenosti s tvorbou a realizací marketingových a komunikačních strategií, stejně jako filantropických projektů.„Komunikaci považuji v rychle se měnícím a dynamickém IT odvětví za velmi klíčovou. Microsoft, jakožto lídr v oblasti digitální transformace a technologických inovací, disponuje nesmírně velkým množstvím zajímavých témat, úspěšných projektů a inspirativních příběhů. Těším se, že je budu moci ve své nové pozici zprostředkovávat našim zákazníkům, obchodním partnerům i veřejnosti,“ říká Miroslava Aleksieva.

Miroslava Aleksieva je absolventkou Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislavě. Je vdaná a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje hlavně rodině. Jejím koníčkem je literatura a spinning.

Lenka Čábelová pracuje v Microsoftu od roku 2013. Po více než pěti letech řízení komunikačních aktivit Microsoftu v České a Slovenské republice se posunula na pozici manažerky komunikace Microsoftu pro střední a východní Evropu. Její úlohou je úzce spolupracovat s týmy v jednotlivých zemích regionu a pomáhat jim zvyšova povědomí o společnosti, o jejích úspěšných obchodních i filantropických projektech v klíčových médiích a pro klíčové zájmové skupiny. Před nástupem do Microsoftu působila Lenka Čábelová 13 let v různých pozicích ve společnosti PwC. Od roku 2008 byla ředitelkou oddělení marketingu a komunikace.