facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 26. 1. 2017

Minerva a Siemens PLM Software spolupracují na řešeních pro průmyslové podniky

MinervaKoncem roku 2016 uzavřela Minerva Česká republika smlouvu o partnerské spolupráci se společností Siemens Industry Software. Smlouva rozšiřuje stávající distribuci, implementaci a servis APS řešení pro zdokonalené plánování výroby o další produkty pro průmyslové podniky.Společnost Siemens Industry Software (dále Siemens PLM Software) převzala v loňském roce do svého produktového portfolia APS řešení SIMATIC IT Preactor, který Siemens získala akvizicí britské společnosti Preactor International v roce 2013.

Minerva je dlouholetým dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD. Současně již dvě desítky let Minerva dodává v rámci Evropy řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS). Uzavření smlouvy se Siemens PLM Software je tak logickým pokračováním jejích dosavadních aktivit. V zastoupení předsedy představenstva Petra Koptíka, proto Minerva podepsala 9. prosince 2016 v Praze pokračující partnerskou smlouvu s generálním ředitelem českého zastoupení společnosti Siemens PLM Software Mariuszem Zabielskim.

Petr Koptík, Minerva Petr Koptík, Minerva

Při této příležitosti Petr Koptík informoval o novém strategickém směřování společnosti Minerva: „Společnost Minerva se od počátku zaměřuje na zefektivnění podnikových procesů a to zvláště ve výrobě a navazujících oblastech předvýrobních etap. V oblasti plánování výroby již nasazujeme z řešení Siemens PLM Software u našich zákazníků SIMATIC IT Preactor, který je součástí Manufacturing Operations Management Software (MOM). SIMATIC IT Preactor zavádíme také ve výrobních závodech Siemens v České republice a naším záměrem je rozšířit spolupráci i na partnerských projektech Siemensu mimo oblast ERP QAD.“

Na základě právě podepsané smlouvy Minerva rozšiřuje spolupráci se Siemens PLM Software i na další produkty v oblasti Manufacturing Operations Management Software (MOM) založené podobně jako SIMATIC IT Preactor na SIMATIC IT Unified Architecture, které jsou integrovány se zmíněným APS Preactor, např. Manufacturing Execution System (MES) produkty rodiny SIMATIC IT. Petr Koptík k tomu upřesňuje: „Rádi bychom tyto produkty integrovali s ERP systémem QAD. Rovněž bychom rádi obchodně spolupracovali v oblasti Product Data Management/Product Lificycle Management (PDM/PLM), konkrétně na produktu Teamcenter a na jeho integraci s QAD ERP.“


 
  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -