facebook
Aktuality -> IT Business - 14. 11. 2019 16:08

Microsoft oznamuje personální změny ve` vedení společnosti

Novou ředitelkou Microsoftu pro sektor veřejné správy se s platností od září 2019 stala Lenka Axlerová. V nové roli se zaměří na rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství. Lenka Axlerová má dlouholeté zkušenosti s prací pro veřejný sektor v regionu střední a východní Evropy. Dříve působila ve společnosti PricewaterhouseCoopers a pomáhala zákazníkům s vytvářením strategií, nastavováním a zlepšováním interních procesů, s finančními kalkulacemi a se zajištěním souladu s legislativními požadavky. Lenka Axlerová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, získala titul Master in International Management v evropském programu CEMS a je držitelkou Advanced Diploma in Management Accounting z Chartered Institute of Management Accountants. Svůj volný čas věnuje rodině, ráda cvičí jógu a sportuje.Ředitelkou lidských zdrojů se od září 2019 stala Klára Žižková. Ze své pozice je zodpovědná za všechny personální aktivity společnosti. Do Microsoftu přišla ze společnosti Danone, kde působila v roli ředitelky pro rozvoj talentů v rámci evropského regionu. Ještě předtím, jako vedoucí HR pro oblast východní Evropy, pomohla etablovat a stabilizovat sdílené služby HR pro Danone v tomto regionu. Před Danone Klára pracovala ve společnosti British American Tobacco. Svou kariéru začínala v oblasti komunikace a korporátních záležitostí, ovšem poté našla svou vášeň v HR. Klára Žižková vystudovala Karlovu univerzitu v Praze, obor anglický a dánský jazyk a literatura. Ve volném čase se věnuje rodině, ráda lyžuje a tráví čas v přírodě.

Od listopadu 2019 se nově ředitelem pro technické standardy stává Dalibor Kačmář. Ve své roli bude odpovědný za vytváření technologické vize Microsoftu na českém a slovenském trhu, zejména v oblasti cloudu, digitální transformace, kybernetické bezpečnosti a otevřených dat. Dalibor pracuje ve společnosti Microsoft již od roku 2003, naposledy působil v roli ředitele partnerské sítě a předtím v roli manažera divize Cloud + Enterprise. Je zakladatelem iniciativy Partneři ve vzdělávání, působil v divizi vývoje jako akademický evangelista a poté jako specialista na platformní strategie. Před nástupem do společnosti Microsoft vyučoval informatiku na mnoha univerzitách v České republice, USA a ve Finsku a také externě pracoval jako regionální ředitel programu Microsoft Developer Network. Ve svém volném čase se věnuje rodině, jízdě na kole, lyžování a skialpinismu, crossfitu, ale i klasické kytaře.

Novým obchodním a marketingovým ředitelem české a slovenské pobočky společnosti Microsoft se s platností od 1. listopadu 2019 stává Ladislav Možný. Ve své roli bude odpovědný za řízení krátkodobé i dlouhodobé marketingové a obchodní strategie společnosti s cílem maximálně podpořit a rozšířit partnerskou a zákaznickou síť napříč oběma trhy. Bude rovněž napomáhat s realizací strategie Microsoftu v oblasti digitální transformace, a to jak směrem dovnitř firmy, tak i k trhu. Do Microsoftu Ladislav přichází ze společnosti Vodafone, kde byl odpovědný za obchod a marketing pro segment menších a středních firem. Ještě předtím pracoval ve společnostech T-Mobile a AXA Insurance Company. Vedl také celofiremní projekty, jako jsou frekvence aukcí, akvizice společností nebo implementace GDPR. Svůj volný čas tráví společně s rodinou na kole, na lyžích, u stolního tenisu či v divadle.


 
PREGIS
  

- Inzerce -

Jak prostřednictvím SD-WAN zvýšit bezpečnost sítě

CiscoSD-WAN síť přináší řadu známých výhod. Málokdo si ale uvědomuje, že jejím nasazením získává síť automaticky vyšší úroveň zabezpečení. Tedy za předpokladu, že všechny důležité síťové bezpečnostní prvky jsou integrovány přímo do architektury řešení SD-WAN.

  

- Inzerce -

10 tipů, jak změnit a vybrat informační systém

ABRAKaždá moderní firma se neustále rozvíjí a zastaralý informační systém nebo několik poslepovaných softwarových nástrojů už nemusí jejímu tempu stačit. Jak takový okamžik poznat a jak se na změnu a výběr systému připravit?