facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 7. 9. 2012

Microsoft Hardware slaví 30 let

Společnost Microsoft tento rok slaví 30 let od založení samostatné divize Microsoft Hardware. Od roku 1982 si připsala několik prvenství v oblasti počítačového příslušenství. Mezi nejinovativnější technologie, které Microsoft představil, se řadí první kuličková myš pro PC, snímací technologie BlueTrack, ergonomické myši a klávesnice, webové kamery schopné pořídit záznam v HD kvalitě nebo první dotyková myš s podporou gest pro Windows 7.Divize Microsoft Hardware zaměřená na vývoj počítačového příslušenství a periferií byla oficiálně založena v roce 1982. Již o rok později do sériové výroby uvedla svou první kuličkovou myš se dvěma tlačítky s přezdívkou „zeleno-očka“. Ta je zároveň první myší, která je kompatibilní s osobními počítači (PC) a je distribuována v balení s prvními z nich. O deset let později v roce 1993 Microsoft představil první ergonomickou myš Microsoft Mouse 2.0. Ta byla vyvinuta na základě několikaletého výzkumu anatomie lidské ruky. Následující rok se nesl opět ve znamení ergonomie, tentokrát ve spojení s první ergonomickou klávesnicí. Zlomovým bodem pro myši se stal rok 1999. Tohoto roku byla představena první optická myš z dílen Microsoft.

 

V roce 2008 inženýři Microsoftu přišli s optickou technologií BlueTrack, která vzhledem k fyzikálním vlastnostem modrého světla umožňuje přesnější snímání na nejrůznějších površích. Již blízkou historií je rok 2010, kdy Microsoft představil první webovou kameru, která byla schopna záznamu ve Full HD rozlišení. Operační systém Windows 7 přinesl vylepšené možnosti dotykového ovládání. Toho využila myš Microsoft Touch Mouse, která byla v roce 2011 uvedena na trh. Jednalo se o první myš s podporou dotykových gest určenou pro nový operační systém.


 
Daktela
  

- Inzerce -

Kontaktní centrum 21. století – veškerá komunikace jako na dlani

DaktelaOblast multikanálových kontaktních center prošla za poslední dvě desetiletí velmi dynamickým vývojem – od jednoduchých digitálních ústředen s několika základními funkcemi až po automatické speciální systémy s umělou inteligencí a řadou chatbotů, voicebotů případně mailbotů.

  

- Inzerce -

Kde snižují náklady firmy se správně nastavenými ERP systémy?

Tématem poslední doby se stávají úspory, které přináší společnostem správně zvolené a implementované ERP systémy. Nejde jen o často zmiňované zvýšení efektivity výroby nebo zlepšení poskytované služby. Podnikové systémy přináší i spoustu skrytých úspor v nákladech.

Helios
- inzerce -