facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 5. 2024 - redakce

Michal Stachník je novým country managerem Microsoftu

Michal Stachník, MicrosoftSpolečnost Microsoft Česká republika a Slovensko jmenovala Michala Stachníka na pozici country managera. Tuto vedoucí pozici převzal od 1. května 2024 po Michalu Markovi, který se role přechodně ujal po odchodu Violety Luca, jenž vedla pobočku do konce roku 2023.



„Být součástí tak úspěšné firmy je pro mě velká čest a zároveň výzva, na kterou se těším. Naskýtá se nám neuvěřitelná příležitost uvést vizi společnosti Microsoft do života, neboť se snažíme využít technologie a umělou inteligenci k transformaci průmyslu a posílení digitálních schopností státu,” řekl ke své nové roli Michal Stachník.

Michal Stachník má více než 25 lety zkušeností v IT průmyslu. Absolvoval Technickou univerzitu v Brně, kde se specializoval na informatiku, a před nástupem do Microsoftu působil devět let jako generální ředitel společnosti Cisco v České republice a na Slovensku. Většinu své profesní kariéry strávil v amerických IT korporacích. Je propagátorem cloudu, kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence a digitalizace veřejné správy.

Kromě práce se Michal Stachník věnuje i dobročinným projektům. Je členem správní rady nadace Věčná naděje a dlouhodobě podporuje Fond ohrožených dětí (Klokánek) a nadaci AutTalk.


 
  

- PR -

Ochrana dat a bezpečnost v éře DORA a NIS2

Klíčová role IBM Guardium a SIEM QRadar


Security AIS rostoucími nároky na ochranu citlivých dat a dodržování regulatorních požadavků se firmy stále více obrací k pokročilým nástrojům, které jim umožňují efektivně čelit výzvám moderního IT prostředí. Směrnice DORA a NIS2, které zdůrazňují operační odolnost a správu kybernetické bezpečnosti, stanovují jasné standardy pro ochranu dat a řízení přístupu. V tomto kontextu hrají zásadní roli řešení IBM Guardium a SIEM QRadar.

  

- PR -

Využitím moderní metody OSINT mohou lidé předejít útokům hackerů a nekalým praktikám či obecně zvýšit svoji bezpečnost

Zkratka OSINT (Open Source Intelligence) označuje sběr, zpracování a analýzu dat z volně dostupných zdrojů. Tuto metodu běžně využívají novináři, detektivové, ale také firmy při analýze obchodních partnerů či konkurentů. Při jejím osvojení může přinášet cenné informace i eliminovat před hackerskými útoky nejen organizace a firmy, ale i chránit soukromí a bezpečnost běžných občanů.