Aktuality -> IT Business - 9. 3. 2005

McAfee oznámilo výnosy za 4. Čtvrtletí 2004

Firma McAfee oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí, končícím 31. prosince 2004, byly jeho konsolidované čisté výnosy 244 milionů USD. Zisk před zdaněním podle účetní metodiky GAAP dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí 24 miliony USD. Zisk před zdaněním (non-GAAP) za čtvrté čtvrtletí dosáhl 50 milionů USD a po zdanění 38 milionů USD, neboli 0,23 USD na akcii.

Za celý rok 2004 byly konsolidované čisté výnosy 911 milionů USD. Podle metodiky GAAP dosáhl zisk před zdaněním 317 milionů USD. Zisk před zdaněním (non-GAAP) za celý rok 2004 činil 139 milionů USD, po zdanění 104 miliony USD neboli 0,59 USD na akcii.

 
  

- PR -

DORA a NIS2: Digitální odolnost dodavatelského řetězce

Současná společnost je bezprecedentně závislá na digitálních technologiích. Tato závislost, a s ní spojená systémová propojenost mezi subjekty v kritických sektorech, tvoří nové zranitelné místo celého evropského digitálního ekosystému. Evropská unie na tuto výzvu reaguje sérií opatření, z nichž nejdůležitější jsou nařízení DORA  a směrnice NIS2. Tyto regulace nepředstavují pouhé kosmetické úpravy pravidel, ale zavádí povinnost digitální odolnosti a posouvají kybernetickou bezpečnost z IT oddělení na úroveň strategického řízení.