Aktuality -> IT Business - 21. 6. 2021 - Zdeněk Gric

Marketing v Eurowagu vede Juho Wallenius

Novým šéfem marketingu společnosti Eurowag se stal Juho Wallenius. Ve své roli viceprezidenta marketingu (VP Marketing) bude zodpovědný za veškeré marketingové aktivity společnosti, zaměří se také na posílení Eurowagu v oblastech digitálních finančních služeb a e-commerce. K jeho úkolům bude patřit i zvýšení povědomí o značce Eurowag na nových evropských trzích. Juho Wallenius má dvacet let zkušeností v řadě marketingových a manažerských pozic, zejména v rychle rostoucích FinTech společnostech. Do Eurowagu přichází ze skupiny Ferratum, kde dohlížel na koncepci, budování značky a spuštění mobilní banky SweepBank.com.



V minulosti pracoval pro lídry trhu, jako je AkzoNobel, nebo globální reklamní a digitální agentury, jako je TBWA. Během své kariéry zastával různé vedoucí pozice, často spolupracoval na projektech s velkými značkami, například Dell, Nike, Nissan, Pepsi či Xbox. Jeho zodpovědností byla digitalizace marketingových a prodejních procesů, transformace a repositioning značek v souladu s prodejní a marketingovou strategií.

„Dovolím si říct, že jsem stratég orientovaný na technologie. Jsem přesvědčen, že nejefektivnější marketing je vždy rovnováhou racionálních a emocionálních argumentů, kombinací umění a vědy a aktem kreativity i tvrdé práce. Jsem opravdu nadšený, že nastupuji do společnosti Eurowag právě teď, v působivé fázi kontinuální expanze a rostoucích nároků na mezinárodní povědomí o značce a marketingový dosah,“ říká Juho Wallenius, nový VP Marketing společnosti Eurowag.

Rapidně rostoucí společnost Eurowag založená v Česku před 25 lety poskytuje integrované platební a technologické řešení zákazníkům v komerční silniční dopravě. Působí na patnácti trzích v Evropě a zaměstnává více než tisíc profesionálů třiceti národností.

„S Juhem ve firmě sdílíme jeho inovativní plány i ambice růstu. Jsme přesvědčeni, že nám jeho mezinárodní zkušenosti pomůžou dosáhnout na nové trhy. Budeme spolupracovat na upevnění naší pozice FinTech inovátora a pokračovat v naplňování naší vize být lídrem udržitelnosti v sektoru mobility,“ dodává Chief Commercial Officer společnosti Eurowag Sunny Mehta.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.