facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 26. 11. 2021 - Zdeněk Gric

MANTA otevírá nové pobočky v Lisabonu a v Dublinu

Česko-americký startup MANTA, který vyvíjí nástroj pro analýzu datových toků v IT prostředí velkých firem, otevřel své nové pobočky v portugalském Lisabonu a irském Dublinu. Po Praze, New Yorku a floridské Tampě jde o čtvrtou a pátou fungující pobočku úspěšné technologické firmy.„V Lisabonu chceme vybudovat primárně centrum pro produktový vývoj, provoz a podporu existujících klientů. Rychle rosteme, máme velkou poptávku po talentovaných lidech s vynikající angličtinou a museli jsme se rozhodnout, zda zvolíme plně distribuovaný model nebo se přikloníme k jedné konkrétní lokalitě a otevřeme druhou kancelář. Po pečlivé analýze jsme se rozhodli pro Portugalsko, resp. Lisabon. Jsou zde vynikající technické univerzity, vysoká kvalita angličtiny a kultura založená na lidských vztazích, což je důležité pro další rozvoj naší firemní kultury,“ představuje záměr expanze do Portugalska Tomáš Krátký, zakladatel a CEO společnosti MANTA s tím, že experti lisabonské pobočky se nově zaměří i na budování řešení pro cloudové technologie. Hlavní vývojářské centrum Manty zůstává i nadále v Praze.

Dublinská pobočka se naopak zaměří na obchodní činnost a kontakt s evropskými korporacemi, které systémy Manty využívají. „Dublin v sobě kombinuje několika předností: je součástí Evropské unie, má vynikající konektivitu do hlavních evropských metropolí, dlouhodobou tradici jako centrum pro inside i enterprise sales a nabízí neuvěřitelný mix talentu vybaveného snad všemi hlavními evropskými jazyky,“ říká Tomáš Krátký a dodává, že „založení poboček v Irsku a Portugalsku je dalším z kroků ke globálnímu působení Manty.“

MANTA v oblasti datového managementu nabízí řešení pro analýzu datových toků. Datové toky reprezentují znalost o původu dat a o jejich komplexní cestě od okamžiku vzniku až po konečné využití v manažerských či analytických reportech. „Data a práce s nimi je v dnešní době naprosto klíčová pro jakoukoliv firmu. Datové toky, metadata, DataOps či data governance se už dávno staly součástí slovníku každé větší firmy. Díky Mantě mohou ušetřit čas i peníze a zvýšit produktivitu datových týmů o desítky procent,“ doplňuje Tomáš Krátký.


 
  

- Inzerce -

Český ERP systém HELIOS Nephrite připravený pro práci i v době covidu vzal trh útokem a sbírá řadu ocenění

HELIOS NephriteHELIOS Nephrite, systém navržený podle potřeb zákazníků, si prošel vývojem i v době lockdownu.

  

- Inzerce -

Jak řídit úspěšný e-shop? Freshlabels spoléhá na ERP systém Vario

Freshlabels je pojem na trhu e-commerce. Obchod (nejen) s módou, který klade důraz na udržitelnost a nabídku „čerstvých značek“. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak zvládají řízení složité firemní agendy, která je roztříštěná do skladu, kamenných prodejen, centrály a samotného e-shopu?