Aktuality -> Hardware - 3. 11. 2005

Manažerský notebook Prestigio Nobile 1550

Prestigio_Nobile1550.jpgPod typovým označením Nobile 1550 se ukrývá přenosný počítač založený na technologii Intel Centrino II. generace (Sonoma) a čipové sadě Intel 915GME Express (533 MHz FSB). Je určen nejen pro domácí, ale především podnikové zákazníky. Notebook Prestigio Nobile 1550 kombinuje dlouhou výdrž s vysokým výkonem.

15" XGA monitor s rozlišením 1024 x 768 obrazových bodů splňuje náročné ergonomické požadavky nejenom na práci v různých intenzitách osvětlení a prostředích, ale také na pohodlné sledování fotografií, filmů nebo prezentací. K dobrým výsledkům v tomto směru dopomůže také grafická karta Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 900 s podporou DirectX 9. Zvuk obstarává karta AC-97’ Audio. Konektivitu s periferiemi zaručuje celá řada užitečných portů a konektorů, jen namátkou 3x USB 2.0, TV-out, IEEE 1394 nebo slot pro PC Card Type II. Samozřejmostí je integrovaný modem a síťová karta 10/100/1000 pro snadné připojení k Internetu.

 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.