facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 22. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Majitelé Enehano zakládají holding Synequs a plánují nové projekty

Společnost Enehano je úspěš­ným doda­va­te­lem řešení pro auto­ma­tizaci a digitální transfor­maci na platformě Salesforce. Její spolumajitelé Jiří Mach a Michal Peška ale chtějí růst i dalšími směry, a proto oznámili, že zakládají nový holding Synequs, pod jehož křídla se přesouvá i samotné Enehano.„Založením holdingu chceme především vytvořit prostor pro nové sesterské firmy a projekty, které plánujeme budovat vedle Enehana,“ říká ke změně Jiří Mach.

První dva směry, kterými se Synequs vydá, už mají konkrétnější obrysy. Jedním z nich bude vyčlenění datové a integrační kompetence do nové firmy. Druhý projekt pak reaguje na poptávku klientů po praktickém využití AI a bude se zabývat dodávkou NLP (Naturing Language Processing) řešení pro jazyky CEE regionu.

„Kromě budování těchto dvou firem a samozřejmě dalšího rozvoje Enehana si necháváme otevřené oči. Nechystáme totiž jen zaklá­dá­ní vlastních dceřiných společností, ale výhledově máme v plánu i akvizice, které však budeme vybírat velmi pečlivě. Všechny totiž musí dobře zapadat do naší nové rodiny Synequs,“ dodává Michal Peška, který zároveň předal vedení obchodu Jaroslavu Havrdovi, aby si uvolnil ruce pro novou roli Chief Growth Officer (CGO).

Majoritními vlastníky holdingu Synequs budou stejně jako v případě Enehana Jiří Mach a Michal Peška. Menšinovými pak další klíčoví lidé z TOP managementu Enehana, CTO Milan Bodlák a CFO Kateřina Alenková.


Management holdingu Synequs (zleva: Michal Peška, Kateřina Alenková, Jiří Mach, Milan Bodlák). Foto: archiv Synequs


 
  

- PR -

Unicorn Systems podpořil Pluxee v přechodu do cloudu

Softwarová firma Unicorn Systems pomohla společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity), která se specializuje na oblast zaměstnaneckých benefitů, s přechodem do cloudu. Důvodem této náročné digitální trans­for­mace byla snaha modernizovat IT infrastrukturu společnosti a zvýšit efektivitu jejího podnikání.

  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.