facebook
Aktuality -> IT Business - 15. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Lukáš Klášterský nastupuje do společnosti ORBIT

Poradenská a konzultační IT společnost ORBIT (člen skupiny SUDOP GROUP), která se zabývá virtualizací IT zdrojů, konsolidací datových center, doručováním aplikací a poradenstvím v cloudu se dohodla na spolupráci s Lukášem Klášterským, mj. bývalým Group CTO Governance Erste Group a CIO České pojišťovny. Lukáš Klášterský bude z pozice Digital Advisor Partnera zajišťovat poradenství pro finanční instituce v oblasti snadnější adopce Cloudu a digitálních technologií. K dosavadním hlavním klientům ORBITu mezi finančními institucemi patří například Generali, Kooperativa, ERSTE Group nebo skupina Raiffeisenbank.„Příchod Lukáše Klášterského představuje významné posílení konzultačního týmu Journey to Cloud, tedy pilíře zaměřeného adopci Cloudu a digitálních technologií, Cloud Governance a Cloud Compliance. Očekáváme, že Lukáš bude hrát klíčovou roli při realizaci náročných transformačních a strategických IT projektů,“ říká CCO ORBITu Tomáš Meštellér.

Vít Grossmann, nový kolega Lukáše Klášterského, dodává: „S Lukášem spolupracujeme více než deset let. Poslední z projektů, dodávka O365 do všech sedmi zemí skupiny ERSTE, nás pracovně sblížil natolik, že se Lukáš rozhodl překročit pověstnou barikádu. A po dlouhých 11 letech je zpět na druhé straně“.

Lukáš Klášterský během své 25leté kariéry pracoval jako Director ICT Solution v Telefonica O2 (2004–2008), kde zajišťoval presales, realizaci a podporu projektů telekomunikací a IT služeb pro korporátní zákazníky a zákazníky statní správy, dále jako CIO Česká Pojišťovna/Generali (2008–2014), kde realizoval transformaci IT infrastruktury, provozu a uživatelského prostředí. Mezi jeho další pozice patří Group CTO Governance Head v ERSTE Group (2015–2019), kde se podílel na strategii zahrnující konsolidaci infrastruktury, adopce cloudu, DevOps vícerychlostního IT na podporu digitální a datové transformace v sedmi zemích CEE regionu. Realizoval projekt nové digitální kolaborační platformy na bázi O365 cloudu.


 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.