LTE síť pro T-Mobile postaví Huawei

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Huawei Technologies podepsaly smlouvu o vybudování mobilní sítě 4. generace. Po úspěšném spuštění LTE technologie od Huawei v Mladé Boleslavi, je T-Mobile připraven rozšířit LTE síť již letos, a to s využitím frekvencí vydražených v probíhající aukci, či na stávajících frekvencích. Řešení od společnosti Huawei využívá nejnovější generaci technologie eUTRAN, která splňuje vysoké požadavky na kvalitu a zároveň je šetrné k životnímu prostředí díky nízké spotřebě elektrické energie.



Dohoda mezi T-Mobile a Huawei Technologies přinese zákazníkům mobilní služby 4. generace – především mobilní internet s rychlostí až 150 Mbit/s. Dodávaná technologie je připravena na provoz v rámci dostupných pásem pro LTE, tedy 800, 1800 a 2600 MHz. Infrastruktura bude také připravena na případné sdílení sítě 4. generace. LTE bude díky oznámené spolupráci k dispozici většímu počtu českých zákazníků již v letošním roce.


 
  

- PR -

Repasované dárky pod stromeček: Chytré Vánoce bez utrácení

Vánoce se blíží a s nimi i tradiční honba za dárky. Co kdybyste letos vsadili na něco jiného než novou elektroniku? Repasované notebooky, počítače, iPhony nebo iPady můžou být skvělým dárkem, který potěší, nevyprázdní peněženku a je i ekologický. Zjistěte, proč právě repasy patří pod letošní stromeček.

  

- PR -

HANNOVER MESSE 2026 - poslední volné plochy!

Dotace pro české firmy a společná expozice CzechTrade


HANNOVER MESSE je světově nejdůležitější veletrh v rámci zpracovatelského průmyslu, který se již přes 50 let pravidelně na jaře koná v německém Hannoveru. Další ročník proběhne 20.-24. dubna 2026. Jedná se o prvotřídní platformu pro prezentaci novinek z oblasti průmyslové automatizace a IT, energetických a environmentálních technologií, vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. Na prezentaci na veletrhu HANNOVER MESSE je možné získat dotaci od agentury CzechTrade, nebo se přímo zapojit do společné expozice českých firem.