Aktuality -> IT Business - 9. 2. 2005

Logos hlásí meziroční nárůst obratu o 53 procent

Společnosti Logos se v kalendářním roce 2004 podařilo docílit obratu 239,4 milionů korun, což znamená 53% nárůst oproti roku 2003. Významným tahounem růstu společnosti Logos jsou i úspěšně realizované zakázky v zahraničí, mezi které lze zařadit nákupní portál pro prestižní britský obchodní dům Harrods nebo projekty pro německou Volkswagen Bank.

Dlouhodobě vysoký růst obratu společnosti Logos ohodnotila na podzim 2004 i renomovaná společnost Deloitte, když ocenila Logos titulem nejrychleji rostoucí technologická firma v České republice. Kritériem pro toto hodnocení byl růst obratu za posledních pět let. Společnost Logos za toto období dosáhla růstu 1263 procent. V rámci hodnocení účastníků ze zemí střední a východní Evropy se umístila na 3. místě.

 
  

- PR -

DORA a NIS2: Digitální odolnost dodavatelského řetězce

Současná společnost je bezprecedentně závislá na digitálních technologiích. Tato závislost, a s ní spojená systémová propojenost mezi subjekty v kritických sektorech, tvoří nové zranitelné místo celého evropského digitálního ekosystému. Evropská unie na tuto výzvu reaguje sérií opatření, z nichž nejdůležitější jsou nařízení DORA  a směrnice NIS2. Tyto regulace nepředstavují pouhé kosmetické úpravy pravidel, ale zavádí povinnost digitální odolnosti a posouvají kybernetickou bezpečnost z IT oddělení na úroveň strategického řízení.