facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 3. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Logio se stalo součástí ABRA Holdingu a plánuje expanzi do zahraničí

Společnost Logio, která je význam­nou firmou v oblasti Supply Chain Managementu, se stala součástí česko-německé investiční skupiny ABRA Holding, která se zaměřuje na investice v oblasti technologií. Logio dodává své poradensko-technologické služby největším firmám u nás, jako je například Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj, Rohlík, DM drogerie nebo Albert. Jako součást ABRA Holdingu plánuje Logio posílit vývoj vlastních produktů a expanzi na evropské trhy.Logio posílí skupinu, do které patří ABRA Software, INEKON SYSTEMS a FLORES. ABRA Holding získá ve společnosti Logio prostřednictvím rozsáhlé investice 75procentní podíl, její vedení ovšem zůstane nadále v rukou současného managementu.

„Máme společný pohled na budoucnost, což je pro nás při výběru partnerů zásadní. Navíc produkty a služby Logio dále organicky rozvíjejí portfolio naší skupiny,“ říká Jaroslav Řasa, CEO a spolumajitel ABRA Holding (na úvodním snímku druhý zleva).

Logio působí na trhu více než dvacet let. V uplynulých letech pra­co­va­lo často pro zahraniční klienty nebo nadnárodní firmy, typicky v oblasti automotive, FMCG a plánování výroby. Nyní by se společ­nost ráda více zaměřila na expanzi a získávání zakázek ze zahraničí.

„V první fázi se zaměříme na vylepšení produktu tak, aby odpovídal potřebám německy mluvících zemí, a následně budeme expandovat i do jiných států Evropy. Počítáme, že již ve střednědobém horizontu budeme generovat přes 50 procent našeho byznysu z jiných zemí, než je Česká republika,“ představuje plány Marek Šucha, CEO a spolumajitel Logio (na snímku uprostřed).

„Hledání efektivity v řízení retailu nebo plánování výroby je nekonečný proces a my si uvědomujeme, že se nám zde otevírá velký prostor pro růst i mimo Českou republiku. Zázemí silného partnera nám navíc umožní dotáhnout a vyladit naše řešení na globální úroveň,“ doplňuje Jan Jirovec, obchodní ředitel a spolumajitel Logio (na snímku druhý zprava).


 
  

- Inzerce -

Důvody pro přechod do cloudu: flexibilita, bezpečnost, aktuální funkce, finanční úspory

SeyforPodle reprezentativního průzkumu společnosti Seyfor až 62 % českých firem aktivně nevyužívá cloudové služby. IT odborníci přitom předpovídají, že budoucnost firemní IT infrastruktury bude založena právě na nich.

  

- Inzerce -

OT Security

Bezpečnost, která řídí vaši budoucnost


OT bezpečnost je klíčovým faktorem pro úspěšnou budoucnost průmyslových společností, jako nedílné součásti jejich procesů a systémů. Správné řízení a ochrana OT prostřednictvím moderních bezpečnostních opatření a strategií je klíčem k udržení kontinuity provozu, konkurenceschopnosti a minimalizaci rizik spojených s kybernetickými hrozbami.