facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 3. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Logio se stalo součástí ABRA Holdingu a plánuje expanzi do zahraničí

Společnost Logio, která je význam­nou firmou v oblasti Supply Chain Managementu, se stala součástí česko-německé investiční skupiny ABRA Holding, která se zaměřuje na investice v oblasti technologií. Logio dodává své poradensko-technologické služby největším firmám u nás, jako je například Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj, Rohlík, DM drogerie nebo Albert. Jako součást ABRA Holdingu plánuje Logio posílit vývoj vlastních produktů a expanzi na evropské trhy.Logio posílí skupinu, do které patří ABRA Software, INEKON SYSTEMS a FLORES. ABRA Holding získá ve společnosti Logio prostřednictvím rozsáhlé investice 75procentní podíl, její vedení ovšem zůstane nadále v rukou současného managementu.

„Máme společný pohled na budoucnost, což je pro nás při výběru partnerů zásadní. Navíc produkty a služby Logio dále organicky rozvíjejí portfolio naší skupiny,“ říká Jaroslav Řasa, CEO a spolumajitel ABRA Holding (na úvodním snímku druhý zleva).

Logio působí na trhu více než dvacet let. V uplynulých letech pra­co­va­lo často pro zahraniční klienty nebo nadnárodní firmy, typicky v oblasti automotive, FMCG a plánování výroby. Nyní by se společ­nost ráda více zaměřila na expanzi a získávání zakázek ze zahraničí.

„V první fázi se zaměříme na vylepšení produktu tak, aby odpovídal potřebám německy mluvících zemí, a následně budeme expandovat i do jiných států Evropy. Počítáme, že již ve střednědobém horizontu budeme generovat přes 50 procent našeho byznysu z jiných zemí, než je Česká republika,“ představuje plány Marek Šucha, CEO a spolumajitel Logio (na snímku uprostřed).

„Hledání efektivity v řízení retailu nebo plánování výroby je nekonečný proces a my si uvědomujeme, že se nám zde otevírá velký prostor pro růst i mimo Českou republiku. Zázemí silného partnera nám navíc umožní dotáhnout a vyladit naše řešení na globální úroveň,“ doplňuje Jan Jirovec, obchodní ředitel a spolumajitel Logio (na snímku druhý zprava).


 
  

- Inzerce -

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

  

- Inzerce -

Pravá digitalizace není jen elektronizace „papírových“ procesů

IT Systems 11/2023V aktuálním vydání IT Systems se zabýváme digitální transformací odvětví, která se bezprostředně týkají každého z nás. Všichni můžeme takříkajíc z první ruky zhodnotit, jak digitalizace mění bankovnictví, pojišťovnictví, státní správu a veřejný sektor. A vidíme, jak rozdílným tempem uvedená odvětví v digitalizaci postupují.