facebook
Aktuality -> IT Business - 4. 5. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Localazy vyvíjí nástroj pro překlad mobilních aplikací

LocalazyBrněnská firma Localazy se pochlubila, že získala významnou investici ve výši desítek milionů korun od Lighthouse Ventures na vývoj nástroje pro překlad mobilních aplikací, který se bude jmenovat stejně jako firma Localazy. Cílem Localazy je ušetřit práci a čas se správou překladů zejména menším vývojářským firmám a programátorům.Firmu Localazy založil Václav Hodek, autor aplikace Floating Apps, která telefonům běžícím na operačním systému Android umožňuje multitasking mezi různými aplikacemi. Dnes má Floating Apps jen na Google Play přes 7,5 milionu stažení a každý den si ji stáhne dalších pět až osm tisíc lidí. Při práci na aplikaci Floating Apps ovšem narazil Václav Hodek na překážku v podobě překladů textů pro nové funkce a přidávání nových jazyků. I když existuje řada nástrojů na správu překladů, všechny vyžadují úpravu aplikace a jsou složité. „Člověk se ztrácel v tom, co který překladatel udělal, někteří lidé navíc existující překlady znehodnocovali. V neposlední řadě pak často překladatel přišel příliš pozdě, až když byla aplikace publikovaná,“ popisuje Hodek své zkušenosti a důvod, proč se rozhodl se svým týmem navrhnout nástroj s jednoduchým uživatelským rozhraním určený zejména pro vývojáře aplikací.

Václav Hodek
Václav Hodek

Localazy nabídne i proaktivní mechanismy pro kontrolu kvality překladů. Uživatel bude mít možnost aktualizovat překlady online přímo v telefonu a pak je sdílet i mezi aplikacemi navzájem. Vývojář tak dostane až polovinu své aplikace přeloženou do 80 jazyků zdarma.

První verze nástroje Localazy je již asi měsíc k dispozici veřejnosti. Díky investici od Lighthouse Ventures se nyní může Localazy soustředit na vylepšování produktu a podporu pro další platformy. Služba je totiž nyní dostupná jen pro aplikace běžící na Androidu. Vstup investičního partnera navíc pomůže startupu nejen s rozvojem vlastního produktu, ale i s marketingem a propagací.

Foto: localazy.com


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?