- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Levný, velký a "širokoúhlý" notebook



Po odklopení víka máte před sebou nepřehlédnutelný, dnes moderní širokoúhlý, 15,4“ displej a rovněž nepřehlédnutelnou světle šedou klávesnici vsazenou do černé pracovní plochy. Poněkud paradoxně zde působí nápadné „zhuštění“ kláves a jejich nestandardní rozvržení vedle 3,5 cm (!) širokých, zcela nevyužitých okrajů po obou stranách klávesnice. Lze jen spekulovat, proč výrobce zvolil tak neefektivní rozložení klávesnice, když měl k dispozici prostor pro její téměř standardní „desktopový“ formát, každopádně si dané řešení pochvalu nezaslouží. Práci znesnadňují zbytečně úzké a nijak neoddělené navigační klávesy (šipky), malý Enter, Ctrl, Alt a další. Z praktického hlediska, zejména s ohledem na dlouhodobější využívání notebooku, je sporná volba světle šedé barvy klávesnice. Příjemný je naopak nízký zdvih a malá hlučnost kláves. Touchpad má dvě tlačítka, rolovací prvek zde chybí. Tři „horká“ tlačítka pod displejem slouží k aktivaci e-mailového klienta, internetového prohlížeče a bezdrátového připojení WiFi.
Notebook příliš nevyniká konektivitou, jeho výbava konektory je poměrně chudá. Chvalitebné jsou čtyři USB konektory (dva vzadu, dva vpravo) a vypalovací DVD mechanika umístěná vlevo, ovšem kromě zdířek modemu a síťové karty, dvou audio konektorů, VGA portu pro externí monitor a PCMCIA slotu zde nenajdete žádná další obvyklá rozhraní ani možnost připojení replikátoru portů. Případnou práci s dalšími rozhraními jste tak nuceni řešit nejrůznějšími dostupnými redukcemi na USB nebo PCMCIA.
Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035 lze stručně shrnout jako cenově atraktivní, velký a nepříliš lehký notebook s průměrným výkonem a spíše chudší výbavou, který však plně postačí pro práci s běžnými kancelářskými programy, grafickými editory, multimédii a dalšími obvyklými aplikacemi.
Technické parametry
Model: Fujitsu Siemens AMILO Pro V2035
Procesor: Intel Celeron M 380 1,6 GHz
Operační paměť: 2× 256 MB DDR2-533 SDRAM
Displej: 15,4" / 1280×800 bodů (WXGA)
Pevný disk: 60 GB / SATA (5400 rpm)
Grafika: integrovaná VIA N800 s technologií UniChrome Pro 3D/2D (až 64 MB sdílené paměti)
Optická mechanika / provedení: DVD±RW DL / interní
Polohovací zařízení: touchpad a dvě tlačítka
IrDA port: ne
WLAN (WiFi): ano
LAN / modem: ano (10/100 Mbps) / ano
Bluetooth: ne
Konektor pro dock nebo replikátor portů: ne
Další vstupy, výstupy a rozhraní: 4× USB 2.0, VGA, audio, PCMCIA
Udávaná maximální výdrž baterií: 2,5 h
Hmotnost: 2,6 kg
Rozměry (š×h×v): 357×271×24-39 mm
Operační systém: MS Windows XP Professional
Další software v ceně: Nero 6, Recovery DVD
Záruka: 2 roky
Přibližná cena (bez DPH): 23 440 Kč
Na testování zapůjčila firma Fujitsu Siemens.
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |