Aktuality -> Komunikace a sítě - 20. 12. 2005

Levné volání bez paušálu

SkyNet představuje veřejnou telefonní službu SkyFon, V rámci vteřinové tarifikace zaplatí zákazníci pouze to, co skutečně provolají. Uskutečněné hovory a provolanou částku mohou sledovat přes webové rozhraní. Navíc volání s účastníky stejné služby je zcela zdarma. Pro službu je vhodné jakékoliv vysokorychlostní připojení k internetu, zejména ADSL, SHDSL, kabelový modem (kabelová televize), bezdrátové připojení či pevné digitální datové okruhy.

Služba je postavena na moderní technologii VoIP. Je k ní přiděleno klasické veřejné telefonní číslo, na které může volat kdokoliv z mobilní nebo pevné veřejné telefonní sítě. Pokud by si chtěl zákazník ponechat své stávající číslo, SkyNet zajistí portaci čísla tak, aby se mohlo využívat na službě SkyFon. Aktivace služby stojí 190,- Kč, hovorné od 0,59 Kč (místní styk) do 3,95 (GSM v ČR) za jednu minutu.

 
  

- PR -

Jak proměnit výrobní data v podklady pro správná rozhodnutí

V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili především na digitalizaci výrobních podniků, které zažívají velmi složité období. V posledních letech prošel český průmysl pandemií a energetickou krizí, k tomu stále trvá geopolitická nejistota a hrozba zásadního narušení dodavatelských řetězců a obchodních vztahů. Změnila tato zkušenost postoj výrobních firem k digitalizaci? Tuto otázku jsem položil hned na úvod rozhovoru s Robertem Fárkem, který stojí v čele firmy ITeuro a specializuje se na IT řešení pro výrobní firmy.