facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 8. 12. 2008

Levná barevná tiskárna Xerox

Malým a středním firmám s omezeným rozpočtem nabízí Xerox cenově dostupnou barevnou laserovou tiskárnu formátu A4. Při pořizovací ceně od 13 200 Kč (včetně DPH) tiskne Phaser 6280 ve vysoké kvalitě rychlostí až 25 stran barevně a 30 stran černobíle, má tiskové rozlišení 600×600×4 dpi a je kompatibilní s Adobe Postscript 3. Barevné tisky jsou v souladu se standardy barevného systému Pantone. Použití speciálního emulzního toneru zaručuje, že zařízení spotřebuje pro tisk stránky méně náplně než by tomu bylo v případě tradičního toneru. S 256 MB pamětí a 400MHz procesorem může tiskárna zpracovat jednoduše komplexní úlohy při měsíčním vytížení 70 000 stránkami a tisku první strany za 10 sekund.


Použitý software Printing Scout upozorňuje uživatele na tiskové problémy pomocí vyskakovacích oken na jejich počítačích. Na předním panelu zařízení je navíc zobrazen aktuální stav toneru. Tiskárna dusponuje standardním podavačem s kapacitou 250 listů a tiskne na širokou škálu médií a formátů včetně štítků, štítkových kartonů, vizitek a obálek. S volitelnými vysokokapacitními náplněmi, které mají kapacitu až 7000 černobílých či 5900 barevných stran, může Phaser 6280 tisknout při nižších nákladech pro více uživatelů.
Tiskárna je kompatibilní s MS Windows Vista, Mac OS (verze 10 a vyšší) a různými linuxovými systémy. Duplexní/síťová verze tiskárny splňuje podmínky programu Energy Star a automaticky tiskne oboustranně.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.