facebook
Aktuality -> Hardware - 8. 1. 2020 17:01 - Zdeněk Gric

Lenovo na CES 2020 představilo notebooky další generace

Společnost Lenovo na veletrhu CES 2020 v Las Vegas předvedla nové produkty pro další rok. Největšími novinkami jsou ThinkPad X1 Fold a Yoga 5G. ThinkPad zaujme především díky ohebnému displeji, který si však zachovává pověstnou odolnost a spolehlivost rodiny Think. Yoga je zase první notebook s připojením k 5G síti.Yoga 5G je ultra-přenosný notebook 2v1 a vůbec první počítač poháněný platformou Qualcomm Snapdragon 8cx 5G. Novinka umožňuje vysokorychlostní připojení k síti 5G nejen prostřednictvím poskytovatele mobilních služeb 5G, když jste na cestách, ale i doma pomocí spolehlivého přístupu k WiFi.

ThinkPad X1 Fold s ohebným displejem je postaven na kombinaci lehkých slitin a uhlíkových vláken a je chráněn koženým fóliovým krytem. I při hmotnosti menší než 1 kilogram se stále jedná o plnohodnotný počítač s 13,3palcovým ohebným OLED displejem. Uživatelé tak mohou plynule přecházet mezi nejrůznějšími způsoby použití od klasického kompaktního nastavení až po zcela plochý displej.

Vzhledem k tomu, že je dnes stále běžnější synchronizace napříč zařízeními, přichází společnost Lenovo se zařízením ThinkBook Plus s e-ink displejem na vnější straně krytu. Tento displej může být využit k psaní poznámek a vytváření ilustrací pomocí pera Precision Pen, i když je víko notebooku zavřené. Kromě toho dokáže zobrazovat důležitá oznámení a upozornění ze synchronizovaných zařízení.

Nový Lenovo IdeaPad Duet Chromebook zaujme především svým tenkým a lehkým tělem. Navržen je především pro uživatele, kteří jsou stále na cestách a nechtějí být limitováni. K tomu pomáhá také dlouhá výdrž na baterii, která dosahuje až 10 hodin. Nový Chromebook má minimalistický design a volitelný stylus USI pro psaní a vytváření rychlých poznámek.

Dostupnost a ceny:

  • Yoga 5G nebude v ČR dostupná. 
  • ThinkPad X1 Fold bude k dispozici v polovině roku 2020. Cena bude upřesněna.
  • ThinkBook Plus bude dostupný od března 2020. Cena bude upřesněna.
  • IdeaPad Duet Chromebook bude dostupný od května 2020. Cena bude upřesněna.

 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.