Aktuality -> IT Business - 7. 11. 2011

Lenovo hlásí rekordní příjmy

Společnost Lenovo oznámila finanční výsledky za druhý kvartál, který skončil 30. září 2011. Příjmy společnosti, které vyváženě rostly ve všech regionech a produktových segmentech, dosáhly ve druhém čtvrtletí meziročního nárůstu o 35,2 % a činí rekordních 7,8 miliard USD. Lenovo také dosáhlo zatím nejvyššího podílu na trhu 13,5 % a posílilo pozici v Číně, na vyspělých i rozvíjejících se trzích. Čistý zisk společnosti vzrostl ve druhém čtvrtletí o 87,9 % a dosáhl 144 miliónů USD. Hrubý zisk společnosti ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně o 59,8 % a dosáhl 948 miliónů USD. Provozní zisk společnosti činil 166 miliónů USD, což je nárůst o 55,3 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Zisk před zdaněním činil 165 miliónů USD, což je o 62,3 % víc než ve druhém čtvrtletí loňského fiskálního roku.


 
  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.