facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 10. 5. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Kvados nasazuje do skladů inteligentní rukavice společnosti ProGlove

ProGlove MARKKvados spojil síly s německou společností ProGlove, která vyvíjí inteligentní skenovací rukavice pro zefektivnění práce ve skladech. Při manipulaci s PDA zařízeními a čtečkami potřebuje skladník klasicky dvě ruce. Když ale používá inteligentní skenovací rukavici, lze zkrátit čas oproti práci s běžnými skenery až o 40 %. Kvados tak své řešení pro řízení skladu mySTOCK WMS rozšířil vedle možnosti klasických PDA terminálů a moderního hlasového ovládání také o variantu využití inteligentní skenovací rukavice.S klasickými skenery je v některých situacích obtížné manipulovat a nejsou dostatečně ergonomické. Naopak ProGlove rukavice jsou ideální volbou pro skladové aplikace, paletizaci nebo při balení. Výrazně zlepšují efektivitu celého procesu, neboť umožňují skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Práci usnadňují jak akustické, tak vibrační signály bez nutnosti očního kontaktu s PDA nebo monitorem.

„Trend skladové automatizace nebo volných rukou skladníka je v dalším vývoji logistiky klíčový. Pozornost skladníka se díky volným rukám soustředí pouze na manipulaci se zbožím, a to je to, co ve skladu vítězí,“ říká Hana Prauzková, obchodní a marketingová ředitelka společnosti Kvados.

ProGlove MARK

Kvados bude z nabídky ProGlove dodávat například rukavice pod označením MARK 2, které patří k nejmenším a nejlehčím nositelným čtečkám na trhu (váží jen 40 gramů) a umožňuje přitom uživatelům snadno skenovat všechny druhy kódů. Zároveň zachovává volné ruce pro práci. Čtečka navíc oproti standardním PDA zařízením nabízí rozšířený rozsah vzdálenosti skenování, a to až na 150 cm. A manipulace? Nasazení zvládne skladník jedním pohybem, pro skenování stačí stisknout palec a ukazováček k sobě. Výhodou je nabídka pro praváky i leváky a vybrat si můžete také z více velikostí, které pohodlně padnou jak mužům, tak ženám.

Integrované skenery čárových kódů fungují buďto na technologii Bluetooth Low Energy nebo na rádiové frekvenci. V obou případech je zajištěná kvalita a přesnost snímání dat potřebná ke sledování zboží.


 
  

- Inzerce -

V čem pomáhá informační systém Esyco Business obchodním a distribučním firmám již 20 let?

Válečkový dopravník, ed systemSystém Esyco využívají především obchodní nebo distribuční společnosti, pro které jsou zásadní správně nastavené a fungující procesy ve skladu a jejich vzájemné online propojení s e-shopem a ekonomickou částí.

  

- Inzerce -

Zlomte srdce hackerům

Sophos - Break a Hacker's HeartSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.