facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 5. 2013

Kopulová PTZ kamera Axis s rozlišením HDTV

Společnost Axis Communications představila kameru s přímým pohonem funkcí PTZ. Kamera je přímo připojena na hnací hřídele dvou motorků – jeden slouží pro panorámování a druhý pro naklánění kamery. Mezi další inovace patří vestavěná úchytka pro montáž na stěnu, takže již není nutné pořizovat samostatné montážní příslušenství. Kamera AXIS P5414-E má integrované stínítko proti slunci, které lze sejmout, a zákazníci jej tak mohou natřít na barvu, která bude ladit s místem instalace. Kamera obsahuje skrytou propojovací skříňku, jež umožňuje připojení obousměrného audia, slot pro paměťové karty, čtyři konfigurovatelné vstupy a výstupy pro připojení externích zařízení a možnost zvolit napájení buď 20-28 V DC nebo přes síť Ethernet pomocí protokolu Power over Ethernet Plus (IEEE 802.3at). Model AXIS P5414-E podporuje využití funkce Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátný“), která umožňuje kameře automaticky panorámovat, naklánět a přibližovat obraz na přednastavené místo, jakmile je detekován pohyb v předem definované oblasti.Aby se plně využila možnost kamery AXIS P5414-E panorámovat v úhlu 270°, lze ji rovněž namontovat na roh budovy pomocí rohové montážní úchytky a získat tak širokou oblast pokrytí a využít velký optický zoom pro detailní dohled s rozlišením HDTV.

 

Další vlastnosti nových síťových kamer:

  • Rozlišení HDTV 720p, které odpovídá standardu SMPTE 296M, plná snímková frekvence, barevná věrnost HDTV a formát obrazu 16:9. Optický zoom 18x s automatickým zaostřováním – ve spojení s rozlišením HDTV – poskytuje zvětšené záběry, které mají nejen stejnou úroveň detailů jako při použití 36x zoomu u kamer se standardním rozlišením, ale výhodou je navíc širší zorné pole (16:9). 
  • Vícenásobné, individuálně konfigurovatelné streamy ve formátech H.264 a Motion JPEG.
  • Funkce snímání obrazu ve dne i v noci, která využívá automaticky vypínatelný filtr infračerveného záření, což umožňuje snímat barevný obraz ve dne, a za špatných světelných podmínek zobrazovat kvalitní černobílé video.
  • Inteligentní funkce pro práci s obrazem, jako například detekce pohybu ve videu, Advanced Gatekeeper („Vylepšený vrátný“) a detekce zvuku, jakož i podpora přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform).
  • Připraveno pro venkovní instalace – třídy ochranného krytí IP66 a NEMA 4X zajišťují ochranu proti prachu, dešti, sněhu a korozi.

 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Kde snižují náklady firmy se správně nastavenými ERP systémy?

Tématem poslední doby se stávají úspory, které přináší společnostem správně zvolené a implementované ERP systémy. Nejde jen o často zmiňované zvýšení efektivity výroby nebo zlepšení poskytované služby. Podnikové systémy přináší i spoustu skrytých úspor v nákladech.

  

- Inzerce -

Kontaktní centrum 21. století – veškerá komunikace jako na dlani

DaktelaOblast multikanálových kontaktních center prošla za poslední dvě desetiletí velmi dynamickým vývojem – od jednoduchých digitálních ústředen s několika základními funkcemi až po automatické speciální systémy s umělou inteligencí a řadou chatbotů, voicebotů případně mailbotů.

Helios
- inzerce -