- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (35)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (45)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (68)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Kontejnery v praxi
Kontejnerizace je hitem posledních let. Vyřešila mnoho nedostatků klasické virtualizace, přinesla snadnou přenositelnost aplikací i efektivnější využití zdrojů. Není divu, že popularita kontejnerů stále roste. Praktické stránce zavádění a správy kontejnerizovaných aplikací se bude věnovat konference Kontejnery v praxi. Proběhne 22. února 2022 v prezenční i online podobě. Zúčastní se jí zástupci hlavních platforem pro správu kontejnerů – Vmware, IBM i SUSE.


V úvodu konference Ondřej Šika, lektor, konzultant a DevOps architekt, představí výhody Kubernetes pro provoz různých aplikací a ukáže praktické tipy, jak drobné změny v aplikacích umožní zjednodušit jejich provoz.
Martin Zikmund, Pre-Sales Manager SUSE, se zaměří na efektivní správu velkého množství Kubernetes clusterů a demonstruje ji na příkladech od zákazníků. Přechod od Docker Swarmu k Rancheru si za téma své prezentace zvolili Martin Filo a Tomáš Hubička z Unicornu.
VMware Tanzu představí Tomáš Michaeli, Manager, Solution Engineering, součástí jeho přednášky bude i řešení nasazené u českého zákazníka. Jedno z přehlížených témat – zálohování Kubernetes probere ve své prezentaci Martin Beran, Senior System Engineer Veeam.
Další zajímavá témata přinesou přednášky Tomáše Kicy a Jána Janovice z Alef Nula, zaměří se na monitoring aplikací v kontejnerovém prostředí a softwarově definovaný networking v datacentru ve světě Kubernetes. Petra Křížová z Pure Storage představí Portworx - komplexní řešení pro ukládání a správu dat pro Kubernetes projekty, Petr Červenka z IBM pak IBM Cloud Pak. Konferenci uzavře případová studie Petra Holana z ATOSu, která rozebere vytvoření stabilního produktu s využitím kontejnerů.
Konference Kontejnery v praxi se koná onsite i online 22. 2. 2025 od 9:00 do 14:00 hod.
Místo: Hotel Grandior, Praha
Více informací a registrace na https://kontejnery.konference.cz/
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Formulář pro přidání akce
23.9. | IT konference: Arrow Forum 2025 |
24.9. | Webinář: Platforma 3DEXPERIENCE jako páteř digitální... |
29.9. | The Massive IoT Conference |
1.10. | Odborná roadshow: Vaše cesta k digitalizaci |