Aktuality -> IT Business - 31. 5. 2017

Konica Minolta vidí budoucnost ve využití umělé inteligence, 3D tisku a rozšířené reality

Aplikace umělé inteligence AIKonica Minolta ohlásila rekordní hospodářské výsledky a pochlubila se zejména růstem obratu divize IT služeb. Současně představila vizi dalšího rozvoje společnosti. Svou budoucnost vidí Konica Minolta v rozvoji řešení a služeb souvisejících s automatizací činností ve firmách za pomoci technologií umělé inteligence, které pomohou například se správou a využitím tzv. nestrukturovaných dat. Ta představují až 85 % firemních informací a dosud je nelze efektivně zpracovávat žádnými tradičními informačními systémy či jinými nástroji. Na jejich využití Konica Minolta už delší dobu pracuje.



V rámci divize IT služeb nabízí nyní Konica Minolta zákazníkům CRM a ERP systémy, softwarové nástroje k digitalizaci a vytěžování dat nebo systémy pro správu firemních procesů a řízení dokumentů. „Všechny tyto produkty ale dokážou zpracovávat pouze informace z přesně strukturovaných firemních dokumentů a informačních systémů, například údaj adresy z faktury. My však chceme zákazníkům pomoci také s informacemi, které jsou obsaženy v e-mailových zprávách, v dokumentech, s obrazovými daty, multimediálním obsahem nebo s údaji v jiných systémech jako například firemní chatovací nástroje,“ řekl Matěj Dusík, manažer vývoje společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Tato tzv. nestrukturovaná data představují až 85 % všech firemních informací.  Jejich zpracování tedy povede k výrazné automatizaci administrativních činností, zlepšení péče o zákazníka a snižování provozních nákladů.“

Workplace Hub (WPH)


Aplikace umělé inteligence (AI) pomohou zákazníkům v kancelářském prostředí konkrétně s rychlým vyhledáváním či sdílením informací nebo s kategorizováním obsahu. „Tyto funkce budou k dispozici v rámci nového systému s názvem Cognitive Hub. Ten bude rozumět nestrukturovaným datům, které dnes musejí pracovníci běžně zpracovávat a interpretovat ručně. V konečném důsledku tak budou uživatelé schopni například efektivně plánovat schůzky, vyhledávat a rozpoznávat relevantní informace, řídit týmové projekty nebo určovat priority svých činností,“ vysvětlil M. Dusík.

Základem pro implementaci služeb AI je digitální platforma Konica Minolta s názvem Workplace Hub (WPH), která byla představena letos v březnu na mezinárodním veletrhu CeBIT. „Majoritní podíl na vývoji softwaru WPH v rámci celé skupiny Konica Minolta mělo brněnské vývojové centrum. Náš další cíl je postupné přizpůsobení této platformy jednotlivým oborům. Jako první se v tomto ohledu chceme zaměřit na využití WPH ve zdravotnictví a výrobních podnicích,“ upřesnil M. Dusík.

Kromě aplikací AI se společnost se rovněž zaměřuje na rozvoj 3D tisku, rozšířené reality nebo chytrých brýlí. Také na vývoji těchto nových řešení a služeb se významně podílejí čeští experti v brněnských technologických centrech Konica Minolta. Na vývoji ovšem spolupracuje Konica Minolta také s dalšími společnostmi, jako jsou např. Microsoft či Hewlett Packard Enterprise. Jen v Evropě má Konica Minolta více než 300 partnerů z řad SMB firem a start-upů.

Kromě oblasti AI pracuje nyní Konica Minolta na jedenácti dalších projektech. „V různých fázích vývoje a realizace je například technologie 3D tisku pro školy, senzorické snímání starších výrobních strojů pro prediktivní údržbu nebo technologie chytrých brýlí určená pro obor průmyslové výroby a údržby,“ uvedl M. Dusík. Mezi již zrealizované zakázky nových technologií vzešlých z brněnských center patří například implementace ideové platformy pro sdílení informací v rámci řízení inovačních projektů nebo dodání aplikací pro tvorbu a vizualizaci rozšířené reality jako součást řešení produkčního tisku Konica Minolta.


 
  

- PR -

5 důvodů, proč výrobci v potravinářském a nápojovém průmyslu nasazují řešení MOM

Výroba v potravinářském a nápojovém průmyslu se stala pro tradiční ERP systémy příliš složitou. Stále více výrobců na tuto situaci reaguje zaváděním řešení pro řízení výrobních operací (MOM). Tento článek popisuje pět hlavních příčin tohoto trendu, které budou podrobně diskutovány na bezplatném webináři „Excelence ve výrobě CPG: 5 důvodů, proč zvolit MOM před ERP“ pořádané společností Siemens Digital Industries Software dne 6. května od 11:00.

  

- PR -

ERP jako strategický nástroj růstu,

ne jen nutné zlo


Zavedení nového ERP systému je pro mnoho firem nutnost, kterou odkládají, jak jen to jde. Obava z komplikací, vysokých nákladů a narušení běžného provozu je pochopitelná. Co když vám ale řekneme, že ERP nemusí být jen „nutné zlo", ale může se stát motorem vašeho růstu?