Aktuality -> Hardware - 2. 12. 2015

Konica Minolta dokáže tisknout i běžně netisknutelné barvy

Konica Minolta uvádí na trh novou generaci elektrografického stroje, který je schopen věrně tisknout i barvy zobrazované na monitorech a displejích elektronických zařízení (tzv. barevný prostor sRGB). Tisknuté barvy jsou živější než ty vytištěné na běžných produkčních strojích. Nový bizhub PRESS C71hc je proto vhodný zejména pro tisk kalendářů, katalogů, vzorníků nebo produktových obalů.



„Veškeré grafické návrhy a většina fotografií dnes vzniká s pomocí počítačů a digitálních fotoaparátů. Mnoho firem pak řeší problém odlišnosti reálného výtisku oproti elektronické předloze. Nový bizhub PRESS C71hc tiskne téměř totožné barvy s těmi zobrazovanými na monitoru. Poskytovatelům tisku tak dáváme možnost rozšířit služby o vysoce přesný malonákladový tisk,“ řekl Marcel Loreth, ředitel divize produkčního tisku Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Náklady na pořízení i provoz nového zařízení jsou nyní srovnatelné s náklady běžného produkčního stroje. Stroj je vhodný především pro grafická studia, reklamní agentury a komerční poskytovatele tisku.“

Nový stroj vychází z technologií produkčního zařízení C1070. Věrnost barev zajišují speciální tonery High Chroma ve spojení s aplikací pro řízení barevnosti Konica Minolta Color Care Production Server. „Na běžném produkčním stroji nelze vytisknout například zářivě purpurovou nebo různé odstíny zelené. Při vývoji nového bizhub PRESS C71hc jsme se proto zaměřili právě na schopnost reprodukce velkého množství standardně netisknutelných barev,“ doplnil M. Loreth.

Zařízení může být vybaveno velkokapacitním vstupním zásobníkem až na 7500 archů papíru s frikčním nebo podtlakovým systémem podávání. Rychlost tisku dosahuje až 71 stran formátu A4 nebo 38 stran A3 za minutu. Disponuje rovněž množstvím dokončovacích zařízení, jako je brožovací, děrovací či vkládací jednotka, finišer brožur V1 a vazeb V2. Přístroj se vyznačuje nízkou spotřebou elektrické energie.


 
  

- PR -

Umělá inteligence mění firemní tisk

HP přenáší AI z experimentu do každodenního provozu podniků


Firemní tisk dlouhodobě patří mezi technologické oblasti, které se vyvíjejí spíše evolučně než revolučně. S nástupem umělé inteligence se však tento segment dostává do nové fáze. HP už v roce 2024 představila platformu HP Print AI jako rámec pro inteligentní tiskové a skenovací funkce a postupně ji rozšiřuje o další schopnosti. Na letošním CES pak HP ukázala především praktickou integraci generativní AI do kancelářských zařízení prostřednictvím funkcí navázaných na Microsoft 365 Copilot, které míří na produktivitu a práci s dokumenty přímo na multifunkcích.

  

- PR -

MPSV zvyšuje kybernetickou odolnost

s VR řešením Company (Un)Hacked


Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je ústředním orgánem státní správy. Kybernetická bezpečnost je pro MPSV zásadní, nebo všechny agendové systémy jsou součástí kritické infrastruktury a musí naplňovat požadavky kybernetického zákona. Odbor kybernetické bezpečnosti vedený Janem Mikuleckým spravuje rozsáhlou ICT infrastrukturu včetně kritických systémů resortu, stejně jako citlivá data milionů občanů – sociální dávky, zaměstnanost – a musí odolávat stále rostoucím hrozbám v digitálním prostoru.