Aktuality -> Hardware - 2. 2. 2005

Konica-Minolta DiMAGE Z5

DiMAGE_Z5silverblack_252.jpgTouto novinkou z produkce Konica-Minolta je výkonný digitální fotoaparát s 5megapixelovým snímačem CCD, systémem stabilizace obrazu Anti-Shake pracujícím s pohyblivým CCD snímačem, 12× optickým „Mega Zoomem“, rychlým systémem automatického zaostřování Rapid AF a velkým, přehledným zobrazovačem LCD (úhlopříčka 5,1 cm). Kromě rychlého „autofokusu“ má DiMAGE Z5 ještě rychlé uvedení do provozu, krátké zpoždění závěrky, velmi rychlou sérii snímků (UHS) a progresivní snímání. Videosekvence zachycuje přístroj v rozlišení VGA. DiMAGE Z5 používá pokročilou technologii zpracování obrazu CxProcess III zajišťující vysokou kvalitu snímků. Orientační prodejní cena fotoaparátu ve stříbrném provedení je 14 490 (vč. DPH), v černé variantě pak 14 990 Kč (vč. DPH).

 
  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.

  

- PR -

MawisUtility: 15 let digitální podpory stavebního řízení

Získat stavební povolení v České republice znamená projít řadou kroků, jejichž součástí je i vyjádření správců dopravní a technické infrastruktury k existenci jejich sítí na území plánované stavby. Tento proces je pro stavebníky často složitý, časově náročný a administrativně zatěžující. Již více než 15 let zde ale existuje digitální nástroj, který tento krok výrazně usnadňuje – služba MawisUtility.